tv3.lv

Sudraba noliedz, ka devusies privātā reisā uz Krieviju; video, iespējams, liecina par pretējo

Pirms mēneša LNT raidījumā ”Dombura studija” notika asa vārdu apmaiņa starp Saeimas spīkeri Solvitu Āboltiņu un “No sirds Latvijai” seju Ingūnu Sudrabu. “Vienotības” līdere bijušajai Valsts kontrolierei pārmeta pārāk ciešos kontaktus ar Krieviju un faktu, ka viņa pat uz Maskavu devusies ar privātām lidmašīnām. Pati I. Sudraba to noliedza, tomēr kāds video, iespējams, liecina par pretējo.

2014. gada 21. septembrī 19:45

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iespējams Saeimas spīkere runāja par video, ko pamanījuši vērīgi raidījuma “Nekā Personīga” skatītāji. Interneta vietnē “Youtube” to šī gada 23. aprīlī ievietojis kāds lietotājs ar segvārdu ”Modris Acs”. Tajā redzama lidmašīna lidostā “Rīga” pie tobrīd vēl uzņēmumam FBO-Rīga piederoša termināla, kas nodrošināja īpašus biznesa klases aviolidojumus. Ņemot vērā, ka par termināla īpašnieku 2012.gada vasarā kļuva cits uzņēmums, var secināt, ka šis video ir vismaz divarpus gadus vecs.

“Youtube” video no lidostas “Rīga” redzams, ka lidmašīnā iekāpj uzņēmējs un agrākais Rīgas piena kombināta akcionārs Ivars Strautiņš. Starp prominentajiem pasažieriem īpaši izceļas kāda dāma smalkā lāsumainā kažokā. No attāluma tā izskatās pēc partijas ”No sirds Latvijai” līderes, bijušās Valsts kontrolieres Ingūnas Sudrabas.

Nekā Personīga: Izskatās, ka tur var redzēt jūs. Vai jūs varat pateikt – kas tas ir par video un kas ir tie par cilvēkiem, kas pēc tam vēl nāks? Un ko jūs darījāt tajā lidmašīnā?
Partijas ”No sirds Latvijai” līdere Ingūna Sudraba: Ziniet, es absolūti nebrīnos par to, ka visu laiku tiek parādīts kaut kādi materiāli, veidoti sižeti, ievietotas fotogrāfijas. Un šis nav ar mani nekādā veidā saistīts video. Tā ir kārtējā atkal mēģināšana nomelnot mani..
NP: Bet tā neesat jūs?
I.S.: Nē, tā es neesmu.
NP: Tiešām?
I.S.: Tā es neesmu.
NP: Tad cilvēki ir sajaukuši kaut ko.
I.S.: Es nezinu, kas tie par cilvēkiem un kur ņemts šis video.
NP: Jo šis sirmais kungs redzēts Latvijā.
I.S.: Nu ja jūs viņu pazīstiet, tad jūs ziniet labāk, kas tas ir par kungu.
NP: Skaidrs. Tad cilvēki ir pamatīgi kļūdījušies?
I.S.: Nu es nezinu, kas tie par cilvēkiem un es droši vien vairs ne par ko nebrīnos. Par to kampaņu, kas tiek veikta, lai meklētu jebkādas iespējas kā varetu nomelnot partiju ”No sirds Latvijai”.

Nedaudz uzlabojot videomateriāla kvalitāti redzams, ka tā nav kāda Ingūnas Sudrabas līdziniece, bet gan pati Ingūna Sudraba. Šis pats mētelis Sudrabai uzvilkts, kad pirms vairākiem gadiem vēl esot Valsts kontrolieres amatā viņa pavadīja savu kolēģi no kaimiņvalsts – Krievijas galveno kontrolieri Sergeju Stepašinu.

Viens no internetā atrodamā video Sudrabas ceļabiedriem uzņēmējs Ivars Strautiņš atceras, ka ir sanācis lidot uz Maskavu arī ar agrāko Valsts kontrolieri uz mūsu vēstniecības Maskavā rīkotiem 18.novembra vai arī Ziemassvētku pasākumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 ”Daudzas reizes esmu bijis Maskavā. Sudrabas kundze arī. Un vēstniecībā esam bijuši. svētkos esam bijuši. Tā personīgi ar Sudrabas kundzi neesmu lidojis, esam lidojuši visi atsevišķi. Bet Maskavā esam bijuši,” atceras uzņēmējs Ivars Strautiņš

Starp īpašā reisa pasažieriem jāatzīmē Aleksandrs Rogožins. Viņa dēls – arī Aleksandrs – savulaik strādāja Krievijas vēstniecībā Rīgā. Ieņēma augstu amatu – bija vēstniecības 2.sekretārs – vicekonsuls un oficiāli nodarbojās ar vīzu izsniegšanu. Bet kā atklājās pirms sešiem gadiem – īstais Rogožina darbs bija Krievijai vajadzīgu ziņu izspiegošana. 2008.gada janvārī viņš no Latvijas tika izraidīts un iekļauts mūsu valstij nevēlamo personu sarakstā, kurā visticamāk atrodas joprojām. Rogožinam ar slepenu informāciju esot izlīdzējuši vismaz pieci vietēji, pretī saņemot materiālus labumus.

Rogožinam senioram, kurš saistīts ar Krievijas tirdzniecības un rūpniecības palātu, iebraukšana Latvijā nav liegta un viņš Rīgā bijis vairākkārt.  Tā pirms diviem gadiem kopā ar vienu no Krievijas vecās gvardes politiķiem – ekspremjeru un  kādreizējo Ārējās izlūkošanas dienesta šefu Jevgēņiju Primakovu. Toreiz nekādās sarunās ar Nekā Personīga par dēla izraidīšanu no Latvijas Rogozins negribēja ielaisties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm