tv3.lv

Streļčenoks satraucies par mēģinājumiem vājināt KNAB neatkarību

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jaroslavs Streļčenoks satraucies par mēģinājumiem vājināt biroja neatkarību. Šodien, 15.septembrī, īpaši sasauktā preses konferencē viņš solīja par to celt arī starptautisku trauksmi. Tikmēr varas gaiteņos tapuši savstarpēji pretrunīgi priekšlikumi, kā iekšējos konfliktos novājināto biroju reorganizēt. 

2014. gada 15. septembrī 20:10

Pirms kāda laika šķita, ka mēģinājumi pārtraukt iekšējos konfliktus Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā nonākuši strupceļā. Lai situāciju risinātu, galdā likti divu darba grupu priekšlikumi. Pagaidām nav skaidrs, kuri no tiem tiks īstenoti. Valsts kancelejas vadītās darba grupas priekšlikumu pamatā esot līdzsvarota biroja pārraudzība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts kanceleja biroja pārraudzībā lielākas pilnvaras rosina dot parlamentam un speciāli veidotai ekspertu grupai. Tikmēr cits redzējums ir darba grupai, kas strādāja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres vadībā. Tā iesaka biroju pievienot iekšlietu resoram.

Katra no darba grupām kritizē otras idejas. Savukārt biroja vadītājs Streļčenoks ar Valsts kancelejas idejām vēl nebija iepazinies, bet otrā piedāvājumā saskatīja mēģinājumus atbrīvot viņu no amata. KNAB priekšnieks domā, ka pie varas esošajiem nepatīk mēģinājumi stiprināt biroja neatkarību. Šodien sasauktā preses konferencē viņš politiskajām spēkiem bija sagatavojis īpašu vēstījumu.

Streļčenoks par biroja vājināšanu sola informēt ārvalstu vēstniecības, starptautiskās un arī sabiedriskās organizācijas. Pārmetumi tiek veltīti arī valdības vadītājai, kura divpusējās sarunās sliekusies nostāties vietnieces Jutas Strīķes pusē.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma par šādiem apgalvojumiem smejas.

Kamēr eksperti spriež par biroja nākotni, Streļčenoks, kurš sevi uzskata par cīnītāju un no amata atkāpties negrasās, plāno birojā veikt iekšējus pārkārtojumus. Tikmēr valdības vadītāja saka, ka lēmumi par biroja nākotni, visticamāk, tiks pieņemti vien pēc Saeimas vēlēšanām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm