Staķis: Nākamais gads Rīgas domei finansiālā ziņā būs liels izaicinājums, jāpārskata visi tēriņi

Nākamais gads Rīgas domei finansiālā ziņā būs liels izaicinājums un būs jāpārskata visi tēriņi, tā intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (APP).

2020. gada 7. oktobrī 9:15

Pēc Staķa sacītā, šo gadu Rīgas dome finansiālā ziņā pabeigs kā plānots, taču nākamais gads rādās “pavisam citās krāsās.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Rīga zaudēs aptuveni 17,4 miljonus iedzīvotāju ienākumu nodokļu pārdales, kā arī vēl 19 miljoni ir mīnusā klāt izdevumiem, kas saistīti ar likumdošanu, prioritāriem mērķiem, no kuriem mēs nevaram atteikties. Nākamgad varētu to visu nosegt no tā, kas palicis no iepriekšējiem periodiem neiztērēts, bet skaidrs, ka mums nāksies iet cauri pilnīgi visām pozīcijām, pilnīgi visiem tēriņiem un meklēt, kādā veidā mēs sedzam šo iztrūkumu,” teica Staķis.

Rīgas mērs uzdevis visiem komiteju vadītājiem, departamentu vadītājiem, frakcijām pārskatīt finanses un “atrast ietaupījumu.” Staķis norāda, ka tiks vērtēti dažādi izdevumi, piemēram, vai Rīgā vajag tā dēvētos “Rīgas vārtus” jeb “Ļeņina bikses”, kas izmaksā 70 000 eiro gadā. Tāpat tiks izvērtēta komandējumu nepieciešamība un dažādas citas pozīcijas.

Lielas bažas radot arī fakts, ka Rīgai trūkst attīstības projektu, ar kuriem varētu pretendēt uz Eiropas Savienības projektu finansējumu.

“Valdība un Eiropa nāk talkā un ir gatava palīdzēt ar finansējumu, bet Rīga, tā teikt, ir atstājusi mums “pustukšu kastīti”, un mums īsti nav šo projektu, ar kuriem mēs varētu iet pie valdības un teikt – lūk, mēs esam gatavi paņemt šos miljonus… Tā kā tas būs viens liels izaicinājums ļoti īsā periodā šādu piedāvājumu radīt,” skaidroja Staķis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm