tv3.lv

Smiltēns: “Okupācijas piemineklis” tiks nojaukts pavisam drīz, bet ne ātrāk kā pēc mēneša

13. maijā 7:25

Rīgas dome ārkārtas sēdē šodien lems par pieiminekļa Uzvaras parkā nojaukšanu. Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns (LRA) TV3 raidījumā “900 sekundes” norāda, ka tas varērtu notikt pavisam drīz, bet ne ātrāk kā pēc mēneša.

Pieminekļa nojaukšana kļuvusi iespējama, jo tam vairs nav juridisku šķēršļu. Saeima vakar pieņēma likuma grozījumus, kas to apturēja.

Rīgas vicemērs norāda, ka Rīgas dome nekavēsies ne mirkli ar pieminekļa nojaukšanu. Lēmums paredz uzdod konkrētus uzdevumus pieminekļa demontāžai. “Ideālā variantā es tur redzu demontāžas projektu kopā ar demontāžas darbiem,” norāda Smiltēns.

Viņš uzsver, ka Saeimas galvenais uzdevums šobrīd ir panākt, ka demontāža varētu notikt pēc iespējas ātrāk. Smiltēns norāda, ka demontāža varētu notikt tuvākajā laikā, bet ne ātrāk kā pēc mēneša.

Saeimas pieņemtie grozījumi likumā ”Par 1994. gada 30. aprīlī Maskavā parakstītajiem Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgumiem” aptur ”Krievijas Federācijas valdības un Latvijas Republikas valdības vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību” 13. panta darbību. Šis pants noteic, ka Latvija nodrošina memoriālo būvju saglabāšanu Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm