“Saskaņas” kongresa “sausais atlikums”: Kremlis uz viņu atbalstu var necerēt

Partija “Saskaņa” solās turpmāk būt skaidri Eiropeisks politiskais spēks un Kremlis uz viņu atbalstu var necerēt – tāds ir “sausais atlikums” no partijas sestdien, 28. janvārī, notikušā kongresa. Lai gan pirms tam pastāvēja bažas, ka varu politiskajā spēkā varētu pārņemt prokremliski noskaņotie, viņi šodien uz sanākšanu nemaz neieradās, vēsta TV3 Ziņas.

Par spīti tam, ka dienu iepriekš, 27. janvārī, Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševics kopā ar atsevišķiem kolēģiem aicināja “Saskaņas” kongresu boikotēt, šodien bija ieradušies pietiekami daudz biedru, lai kongress būtu lemtspējīgs. Likumsakarīgi, ka tajā nebija ne partiju pametušais Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš, ne Bartaševics, taču par partijas nākotni bija ieradušies spriest citi Latgales novadu pārstāvji.

Jānis Tutins
“Saskaņas” biedrs

“Uzskatīju, ka man ir jābūt šeit, jo izrādīt necieņu pret pārējiem kolēģiem no citiem novadiem nebūtu labi.”

Uzrunājot sanākušos, partijas līderi Jānis Urbanovičs un Nils Ušakovs sacīja, ka par partijas kļūdām varētu sarakstīt grāmatu un ka vēlētāju atbirums noteikti skaidrojams ar partijas nostāju Ukrainā notiekošā kara jautājumā. Vienlaikus tas bijis pareizs solis, jo Eiropa, nevis Kremlis, ir partijas nākotnes virziens.

Jānis Urbanovičs
līdzšinējais “Saskaņas” valdes priekšsēdētājs

“Es zināju, ka mums ir tie atšķirīgie viedokļi, bet es izdarīju to, ko es nedrīkstēju neizdarīt, jo bez partijas moderatora funkcijas man ir vēl cilvēciskā funkcija un es nevarētu sev piedot, ja es to ilgi noturētu un beigās neparādītos nekāda mūsu komunikācija. Es atvainojos, tas, protams, nobēdzināja lielu daļu mūsu vēlētāju.”

“Tas, ko šobrīd dara Krievijas vara Ukrainā – tas ir ļaunums un ļaunumu tieši tā arī ir jāsauc. Jebkurš jautājums par Ukrainu un to, kā karam jābeidzas, tie patiesībā ir jautājumi par Latviju un mūsu drošību. Tu kā Latvijas politiķis vari teikt, ka jāpiekrīt teritorijas atdošanai miera vārdā, lai glābtu dzīvības, bet, ja tu uzskati, ka viena valsts otrai valstij ar spēku var atņemt teritoriju un paturēt to sev, tad ko tu teiksi, ja Latvijai uzbruks Krievija, ko tad tu teiksi par pamieru teritorijas vārdā?” kongresā retoriski vaicāja jaunievēlētais “Saskaņas” līdzpriekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Debatēs par līdzšinējām kļūdām un politiskā spēka nākotni aizritēja vairākas stundas. Lielākoties partijas biedri pauda atbalstu Ukrainai, taču vienlaikus līdzšinējiem līderiem pārmeta augstprātību un personīgo interešu izvirzīšanu priekšplānā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aleksandra Semendjajeva
“Saskaņas” biedre

“Īstais iemesls, kāpēc mums viss ir tik slikti – jo mēs vairs neesam ģimene. Mūsu ģimenes galvas ir tik ļoti ierakušās personīgajās lietās un Napoleona plānos, ka vienkārši ir pārstājuši cienīt paši savus cilvēkus.”

“Mums vēlreiz jāpadomā par to, kādas vērtības mēs aizstāvam, mēs nevaram kļūt par reālpolitikas partiju. Par putin-feršteienel partiju. Mēs nevaram izvairīties no principiālas lemšanas vai esam par rietumatlantiskām vērtībām vai esam par Krievijas austrumu vērtībām,” pauda “Saskaņas” biedrs Nikolajs Kabanovs.

Anna Vladova
“Saskaņas” biedre

“Tiem cilvēkiem, kuri uzskata, ka Ukrainā notiek specoperācija vai ka ar agresoru var par kaut ko vienoties, es varu pateikt – nāciet uz skolu.”

Līdzšinējais partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs par atkāpšanos no amata paziņoja jau īsi pēc Saeimas vēlēšanām. Šodien partijas vadītāja amatam tika virzīti uzreiz trīs cilvēki – Regīna Ločmele, Andris Morozovs un Nils Ušakovs.

Valdes priekšsēdētāja amatam sevi izvirzīja arī Igors Pimenovs, taču vairākuma atbalstu ieguva ideja par trīs līdzpriekšsēdētāju izraudzīšanos. Jaunievēlētajiem partijas vadītājiem būšot viens gads, lai politisko spēku izvestu no krīzes un galvenais mērķis būs vairāk darbos iesaistīt jauniešus un reģionu biedrus, kā arī panākt līderu kulta izbeigšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Regīna Ločmele
jaunievēlētā “Saskaņas” līdzpriekšsēdētāja

“Tie procesi, kas notiek Latgalē, tas ir atbalss protests pret to, ka līdz šim partijai bija tikai viens līderis vai divi līderi, kuri pieņēma visus lēmumus.”

Vienlaikus jaunā partijas vadītāja norādīja, ka neizslēdz turpmāko sadarbību ar Rēzeknes mēru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm