tv3.lv

“Saskaņa” varētu apsvērt aiziešanu no Rīgas domes koalīcijas

2019. gada 16. oktobrī 19:22

Politikas aizkulisēs tiek uzdoti jautājumi par to, vai iespējama šķelšanās Rīgas domes koalīcijā? Partija “Saskaņa” esot nemierā ar sava partnera – “Gods kalpot Rīgai”- darbu. Viņi vērtēšot, vai turpināt būt Oļega Burova koalīcijā. Lai gan visas puses atzīst, ka abu partiju attiecībās problēmas pastāv, “Saskaņas” patiešām aiziešana no koalīcijas esot mazticama.

Jautājums par “Saskaņas” darbu Rīgas domē apspriesta partijas valdes sēdē. Tajā secināts, ka Oļega Burova (GKR) vadītā Rīgas dome sākusi atkāpties no vēlēšanu programmā, ar kuru abas partijas startēja vienā sarakstā, dotajiem solījumiem.

“Mēs nonācām pie secinājuma, ka būtu riktīgi jāizvērtē, cik lielā mērā amati atsver iespējamu programmas pildīšanas apturēšanu vai pārskatīšanu,” saka “Saskaņas” valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

“Saskaņa” esot nemierā, ka, strādājot pie nākamā gada budžeta, parādoties signāli, ka Rīgā varētu mainīt sociālo palīdzību grozu. Piemēram, mainīties brīvpusdienu vai sabiedriskā transporta brīvbiļešu saņēmēju loks.

“Mums tas vienkārši nav pieņemams. Un tieši tāpēc bija pieņemts tāds lēmums. (TV3: Bet – vai tas nozīmē, ka notiek šķelšanās Rīgas domes koalīcijā?) Nē, nē. Nekāda šķelšanās nenotiek. Mēs tikai sākam runāt par nākamā gada budžetu. Mēs mierīgi nostrādājām, ja to var saukt mierīgi, jau dažus mēnešus, iepriekš mēs nostrādājām roku rokā 10 gadus. Es nesaredzu nekādu problēmu turpināt strādāt. Vienkārši uzskatu, ka ir neliela komunikācijas problēma,” teic Rīgas vicemēre Anna Vladova (S).

Rīgas mērs Burovs atzīst, ka, domājot par nākamā gada budžetu, tiešām varētu nākties pieņemt nepopulārus lēmumus. Starp tiem ir arī brīvpusdienu jautājums. Taču Rīgas dome viņa vadībā nestrādāšot tāpat, kā tas bijis līdz šim: “Mums šobrīd ir ļoti interesanta spēle. Mums katrs ir par sevi un par to, ka viņš profilēs vairāk “Facebook”. Varbūt par savām, bet ne pilsētas interesēm. Mēs nestrādāsim populistiski, ar cīņu par elektorātu. Lai tad jebkurš nāk un vada Rīgas domi ar saviem solījumiem pēc principa “kā var nesolīt”.”

Kāds būs “Saskaņas” valdes lēmums, lielā mērā būs atkarīgs no tās sastāva un priekšsēdētāja, jo tuvākajā laikā gaidāms partijas kongress, kura laikā tiks pārvēlēta partijas vadība. Priekšsēdētāja amatam varētu kandidēt vairāki partijas biedri, tostarp arī Urbanovičs, kurš gan atzina, ka partijas vadību uzņemtos nelabprāt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm