“Saskaņā” pēc Bartaševiča izteikumiem šķelšanās draudi; Ušakovs – saniknots

Partija “Saskaņa” ir vēsturisku pārmaiņu priekšā. Kongresā janvāra beigās izšķirsies, vai politiskajā spēkā paliks Nils Ušakovs ar savu flangu vai arī Rēzeknes mērs Bartaševičs ar atbalstītājiem. Šāda plaisa radusies pēc aizvadītās partijas domes sēdes, kurā Bartaševičs mudinājis neizaicināt Krieviju un paturēt prātā, ka Maskava karu Ukrainā var arī uzvarēt, vēsta TV3 Ziņas.

TV3 rīcībā nonācis ieraksts no “Saskaņas” domes sēdes, kurā uzstājās iespējamie partijas valdes priekšsēdētāja amata kandidāti, tostarp arī Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs. Viņš kritizēja līdzšinējo partijas vadību un piedāvāja jaunu kursu. Bartaševičs savā prezentācijā norādīja, ka Latvijai jābūt neitrālai valstij, kas būtībā esot pretrunā Latvijas dalībai Eiropas Savienībā un NATO.

Bartaševičs rosinājis Krievijas noziedzīgo karu pret Ukrainu saukt par konfliktu, mudinājis rēķināties ar iespējamo Krievijas uzvaru un ieteicis vienoties par drošības garantijām no Krievijas puses.

Aleksandrs Bartaševičs
Rēzeknes mērs (“Saskaņa”)

“Krievija no mums, Rēzeknes, atrodas 60 kilometru attālumā. Ja ekstrapolējam notiekošo Ukrainā uz Latviju, tad mēs esam zem sitiena! Šajā situācijā draudēt ar dūri Krievijai – manuprāt, ir neprāts.”

Bartaševičs partijas biedriem neslēpj, ka šādas idejas palīdzētu uzrunāt elektorātu un atdzīvināt partiju pēc fiasko Saeimas vēlēšanās.

“Mums jābūt oriģināliem, lai mūs sadzirdētu! Tādai jābūt mūsu “fiškai”, lai mēs nopietni uzrunātu vēlētāju. Vadība jāmaina, tas visiem skaidrs. Asociācijas ar iepriekšējo vadību, atvainojiet – Nilu un Jāni – velk mūs uz leju,” viedokli neslēpa Rēzeknes mērs.

Viens no “Saskaņas” līderiem – eiroparlamentārietis Nils Ušakovs – ir sašutis par Bartaševiča izteikumiem, uzsverot, ka partija ir vēsturisku pārmaiņu brīdī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nils Ušakovs
Eiroparlamenta deputāts (“Saskaņa”)

“Skaidrs, ka mums ir šķelšanās drauds, “sarkanā līnija” ir absolūti skaidri redzama. Cilvēki, kas mēģina atrast paskaidrojumus, lai attaisnotu vai nenosodītu to, kas ir absolūtais ļaunums – nevar vingrot! Tu esi mērs, tavs kolēģis mērs Dnipro pilsētā nodarbojas ar bērēm, graustiem, cenšas cilvēkiem dabūt apkuri – ko tu tagad dari, tā nedrīkst!”

Rēzeknes mērs šodien TV3 Ziņām neatbildēja, bet tā vietā atsūtīja saiti uz savu ierakstu sociālajos tīklos.

@aleksandrs_bartasevics Партии “Согласие” нужны перемены #rezekne #saskaņa #latvia ♬ оригинальный звук – Aleksandrs_Bartasevics

Saskaņas” Rīgas organizācijas valde un Rīgas domes “Saskaņas” frakcija uzskata, ka pēc šiem izteikumiem iespējamā Bartaševiča ievēlēšana partijas vadītāja amatā var izraisīt ne tikai partijas šķelšanos, bet pat tās pilnīgu likvidāciju.

  • TV3:” Ja Bartaševičs partijā saglabā savu vietu, pārējie biedri uzskata, ka tas nav nekas traks, vai esat gatavs palikt starp tādiem cilvēkiem?”
  • Nils Ušakovs, Eiroparlamenta deputāts (“Saskaņa”): “Neredzu iespēju strādāt tādu cilvēku vadībā, ja viņi nav spējīgi skaidrā valodā pateikt, ka šis ir ļaunums, un punkts! Ja mums piedāvās atbalstīt Putinu, tad piedodiet – bet bez mums!”

Politoloģe Lelde Metla-Rozentāle lēš, ka partijas reālākās izredzes atgūties būtu, tieši uzrunājot to vēlētāju, kam tuvas eiropeiskā kursa vērtības.

Lelde Metla-Rozentāle
politoloģe

“”Saskaņa” ir sapratusi – vismaz Rīgas atzars, ja grib atgriezties, vairs nevar atgriezties ar ideju, ko Rosļikovs pozicionē, karš nav karš, jādzīvo draudzīgi. Šobrīd ir skaidrs, ja “Saskaņa” grib runāt ar elektorātu, jārunā ar to, kurš ir sapratis, ka aiz Putina neiet, ka viņi šo ideoloģisko kursu maina. Tā “Saskaņas” daļa, kas ir liela, šādā veidā restartējoties etniskajam aspektam, ir nozīme, var atrast elektorātu, bet ne ar Putina kursu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Partijas turpmākais liktenis izšķirsies kongresā 28. janvārī. Pašreizējās vēsmas partijā norāda, ka balsis starp Ušakova un Bartaševiča ideju atbalstītājiem varētu sadalīties pusi uz pusi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm