Saeimas deputāti “izsauc uz paklāja” Petraviču; viņa visus pārmetumus noraida

Covid-19 īpaši smagi skāris pansionātus, kamdēļ labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) izpelnījusies pārmetumus par pienācīgas uzmanības neveltīšanu to pasargāšanā no sērgas un šo iestāžu iemītnieku pamešanu likteņa varā, kamdēļ Saeimas deputāti šodien “izsauca uz paklāja” ministri, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 3. februārī 21:20

Dažu mēnešu laikā sociālās aprūpes centros ar Covid-19 inficējušies vairāk nekā 4000 cilvēku. Turklāt vairākos pansionātos saslimuši gandrīz visi iemītnieki un darbinieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar epidemiologu sniegto informāciju sociālās aprūpes iestādēs saslimstība tagad mazinājusies. Un to Saeimas Sociālo lietu komisijas deputātiem trešdien, 3. februārī, akcentēja arī labklājības ministre Ramona Petraviča, uzsverot, ka pagājušajā nedēļā situācija sociālās aprūpes iestādēs ir krietni uzlabojusies.

Lasi vairāk: Petraviča: Eksprestesti ir pierādījuši savu efektivitāti, vīrusa izplatība SAC samazinās

Taču deputāti izteica šaubas, vai tas ir ministres nopelns.

Saeimas deputāte Evita Zālīte Grosa (JKP)

“Pēc loģikas varētu būt tā, ka tie klienti valsts sociālās aprūpes centros, kas ir izslimojuši, tātad viņi nodrošina šo pozitīvo statistiku, jo viņi vienkārši ir izslimojuši un izslimojuši ir ļoti daudz.”

JKP jau paziņojuši, ka apsver iespēju aicināt premjeru izteikt neuzticību Petravičai, ja pansionātos nebūs būtisku uzlabojumu. Deputātu izteikumi liecina, ka bažas par Petravičas darbu nav mazinājušās.

“Manā skatījumā, transmisija ārstniecības iestādēs un sociālās aprūpes centros ir kritiska zīme tam, cik slikti ir organizēts iekšēji darbs attiecībā pret pacientu un klientu drošību,” strikta bija Saeimas deputāte Anda Čakša.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Petraviča pārmetumus noraida. Viņasprāt, kritiskajā situācijā lielā mērā vainojama vīrusa straujā izplatība valstī kopumā un asimptomātiskie darbinieki, kuri inficē gan kolēģus, gan pansionātu iemītniekus.

“Ja nav simptomu, līdz ar to tas slimais darbinieks ieiet institūcijā un tad jau apturēt saslimšanu ir gana problemātiski,” skaidroja labklājības ministre.

Tikmēr arī valdības vadītājam nav pārliecības par ministres spēju tikt galā ar pienākumiem. Krišjānis Kariņš (JV) aicinājis Valsts kontroli veikt revīziju, lai pārbaudītu, vai Labklājības ministrija ir izdarījusi visu iespējamo vīrusa izplatības ierobežošanā pansionātos.

Lasi arī šo: NVO kritizē Labklājības ministrijas darbu un uztraucas par nozares degradāciju

“Jautājums ir tāds. Ja aprīļa beigās, maija sākumā, kad mēs redzēsim to revīzijas ziņojumu, ja tas būs negatīvs un būs atrasti rupji pārkāpumi jūsu darbā, jūs atkāpsieties no amata vai nē?” Petravičai taujāja Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tad, kad būs tas ziņojums, tad es arī droši vien, vai nu pie jums nākšu, vai tad mēs arī to analizēsim, kāds tas būs. Mēs nevaram runāt par to, ko mēs nezinām, kas būs,”  Klementjevam atbildēja Petraviča.

Savas partijas aicināta, Petraviča ir nolikusi Saeimas deputātes mandātu un pievērsusies tikai ministres pienākumu pildīšanai. Viņa cer, ka situāciju sociālās aprūpes iestādēs palīdzēs uzlabot rīcības plāns, kas valdībā apstiprināts tikai pirms nedēļas.

Lasi vēl: Petraviča noliek Saeimas deputātes mandātu

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm