VIDEO: Kā Saeima vēlēja Latvijas Valsts prezidentu

Trešdien, 31. maijā, norisinās 10. Latvijas parlamenta izraudzītā Valsts prezidenta vēlēšanas. Šoreiz amata kandidatūrai izvirzīti trīs pretendenti: Uldis Pīlēns, Edgars Rinkēvičs (JV) un Elīna Pinto. Vēlēšanu norisei dienas garumā iespējams sekot līdzi Saeimas video tiešraidē.

31. maijā 8:59

Saeimas sēde 31.maijā

🔴 Tiešraide no Saeimas ārkārtas sēdes. ✅ Darba kārtībā šodien Valsts prezidenta vēlēšanas.➡️ Augstajam amatam izvirzīti – Elīna Pinto, Uldis Pīlēns un Edgars Rinkēvičs.

Posted by Latvijas Republikas Saeima on Tuesday, May 30, 2023

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Valsts prezidentu ievēl uz četriem gadiem, paredz Latvijas Republikas Satversme. Saeimas sēde vēlēšanām tiek sasaukta ne agrāk kā 40 dienas un ne vēlāk kā 30 dienas pirms esošā Valsts prezidenta pilnvaru laika beigām, nosaka Valsts prezidenta vēlēšanu likums. Pašreizējās valsts galvas Egila Levita pilnvaru termiņš beidzas 8. jūlijā.

Lai ievēlētu kādu no prezidenta amatam virzītajiem kandidātiem, vienam no viņiem jāiegūst parlamenta balsu vairākums, proti, vismaz 51 balss. Vēlēšanas notiek atklātā balsojumā – katram Saeimas deputātam tiek piešķirts vēlēšanu biļetens, uz kura jāuzraksta savs vārds.

Jau vēstīts, ja pirmajā vēlēšanu kārtā neviens no kandidātiem vairākumu nav ieguvis, par visiem kandidātiem parlaments balso atkāroti. Ja arī atkārtotā balsojumā neviens no kandidātiem netiek ievēlēts, balsošana turpinās, un katrā nākamajā balsojumā tiek izslēgts kandidāts, kurš ieguvis vismazāk balsu. Savukārt, ja arī fināla balsojumā valstij nav jauna prezidenta, vēlēšanas šajā dienā tiek slēgts, un nepieciešams rīkot atkārtotas.

Pirms katrām atkārtotām vēlēšanām Saeimas deputātiem iespējams oficiāli pieteikt jau līdzšinējos kandidātus vai virzīt jaunus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm