tv3.lv

Saeima steigā virza grozījumus likumā, lai piektdien pagarinātu EP vēlēšanu iecirkņu darba laiku

Reaģējot uz situāciju, ka tehnisku iemeslu dēļ ceturtdien, 23. maijā, daudziem traucēta iespēja nobalsot Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, Saeimas deputāti steidz veikt grozījumus EP vēlēšanu likumā, lai piektdien pagarinātu vēlēšanu iecirkņu darba laiku par četrām stundām.

2019. gada 23. maijā 15:19

Šobrīd likumā balsu nodošanai atvēlētais laiks ir no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00, pēc grozījumiem tas būs līdz plkst. 20.00.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādam lēmumam nebūtu pamata, ja visi vēlētāji būtu saņēmuši paziņojumus par vēlēšanu iecirkni, tomēr, kā iepriekš ziņots, paziņojumus nav saņēmusi aptuveni puse balsstiesīgo.

Saeima jau vienojās šo ieceri nodot izskatīšanai Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā. Saeimas sēdē izsludināts pārtraukums, kura laikā komisija izskatīs šo priekšlikumu. Tad to atkārtoti plānots izskatīt parlamenta sēdē un pieņemt galīgajā lasījumā. Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis jau šodien varētu šo likumu izsludināt.

Kā ziņots, ceturtdien visi 954 Latvijas vēlēšanu iecirkņi iepriekšējai balsošanai bija atvērti trīs stundas – no plkst. 9.00 līdz 12.00.

Taču Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas tehnisko traucējumu dēļ vairākiem simtiem balsstiesīgo, kas vēlējās piedalīties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iepriekšējā balsošanā, šodien nācies pamest vēlēšanu iecirkņus nenobalsojušiem, noskaidroja aģentūra LETA.

Iepriekš vēlētāji var balsot savā vai citā vēlēšanu iecirknī, ja starp šo iecirkni un iecirkni, kurā vēlētājs balsos ir iespējama tiešsaistes datu apmaiņa. Balsojot citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks – vidēji piecas līdz 20 minūtes -, kas jāpavada iecirknī, jo vēlēšanu komisija pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas sazināsies ar vēlētāja iecirkni un veiks iecirkņa maiņu, iepriekš skaidroja Centrālā vēlēšanu komisija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piedalīties vēlēšanās drīkst balsstiesīgie Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuri reģistrējušies vēlēšanām Latvijā. Balsojot jāuzrāda pase vai personas apliecība (eID).

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm