Saeima atbalsta Pārresoru koordinācijas centra likvidēšanu, pievienojot to Valsts kancelejai

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja likumu grozījumus, ar kuriem Ministru prezidenta pakļautībā esošo Pārresoru koordinācijas centru (PKC) no 2023.gada 1.marta likvidēs un pievienos Valsts kancelejai (VK), lai nodrošinātu valsts pārvaldes institucionālās sistēmas pilnveidošanu un darbības efektivitāti.

2. februārī 16:00

Minētās izmaiņas tiks veiktas Ministru kabineta iekārtas likumā, bet saistītie grozījumi – arī Attīstības plānošanas sistēmas likumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Paredzēts, ka PKC veicamās funkcijas tiks nodotas VK. VK norāda, ka, izvērtējot iestāžu funkcijas, secināts, ka tās ir līdzīgas un saistītas, tāpēc ir jāskata, kā padarīt efektīvāku minēto funkciju veikšanu valstī kopumā, apvienojot resursus un esošās iestrādes vienā iestādē, tādējādi arī samazinot valsts pārvaldes sadrumstalotību un stiprinot valdības centru.

Regulējuma mērķis ir veidot spēcīgu, profesionālu, kompetentu un kompaktu valsts pārvaldi, kas spēj operatīvi un koordinēti risināt gan šodienas, gan nākotnes izaicinājumus. Ir nepieciešams spēcināt gan analītisko kapacitāti, gan pārresoru koordināciju un sadarbību, vienlaikus samazinot funkciju sadrumstalotību un pārklāšanos, norāda VK.

Ņemot vērā VK radniecīgo funkciju veikšanu, PKC pievienojams Valsts kancelejai. Iecerēts, ka tādējādi tiks stiprināts valdības centrs, lai tas spētu sniegt efektīvu atbalstu Ministru prezidentam lēmumu pieņemšanā, nodrošināt Ministru kabineta nosprausto mērķu sasniegšanu un vienlaikus nodrošināt starpresoru darba koordināciju, modernu stratēģisko plānošanu, valsts pārvaldē nozīmīgu reformu ieviešanu un to īstenošanas uzraudzību.

Paredzēts, ka no 2023.gada 1.marta VK būs PKC funkciju, pārvaldes uzdevumu, tiesību, saistību, prasību, informācijas sistēmu, mantas, finanšu līdzekļu, lietvedības un arhīva pārņēmēja. Pašreiz PKC ir 25 amata vietas, ar kurām iespēju robežās arī turpmāk tiks nodrošināta funkciju veikšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm