“Rūgtums kļūst arvien lielāks…” Mediķi pieprasa likumā ierakstīto solījumu pildīšanu

Uz otro protestu mēneša laikā pie Saeimas ceturtdien pulcējās mediķi. Viņi pieprasa likumā ierakstīto solījumu pildīšanu. Mediķi brīdina, – ja deputāti neieklausīsies, protesti augs augumā.

2019. gada 28. novembrī 19:01

Salīdzinājumā ar pirms pāris nedēļām notikušo protestu šis mītiņš bija mazskaitlīgāks, kā arī šoreiz mediķi iztika bez ceremoniālas veselības aprūpes apbērēšanas, nesot simboliskus zārkus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šajā reizē aptuveni 500 sanākušos no podesta uzrunāja arodbiedrību un ārstu organizāciju pārstāvji, kuri sunīja deputātus par solījumu nepildīšanu – algas celt par 20%. Pašreizējā budžetā rasta iespēja atalgojumu kāpināt par 10%.

“Rūgtums, kas izveidojies pēdējo gadu laikā, kļūst arvien lielāks. Ar apskaužamu regularitāti mēs dzirdam, ka veselības aprūpe ir prioritāte, taču tas paliek priekšvēlēšanu solījums,” norādīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) feldšeris Andis Feldmanis.

Savukārt Latvijas jauno ārstu asociācijas vadītāja Anna Valaine pauda: “Centrālā problēma ir pašreizējās sistēmas nespēja nodrošināt pacientam ārstēšanu, kas ir droša un pieejama. Tas ir ne tikai tādēļ, ka trūkst darbinieku. Mēs nevaram atļauties mūsdienīgus medikamentus.”

Kamēr mediķi lietū stāvēja pie parlamenta, atsevišķi opozīcijas deputāti aicināja Saeimu izsludināt stundas pārtraukumu, lai politiķi varētu iziet pie pūļa, taču ar balsu vairākumu pārtraukuma izsludināšanu noraidīja. Pie mītiņotājiem pienāca pa dažam garāmejošam deputātam.

“Es saņemu algu tik, cik man dod. Viņi strukturē, pārbauda. Bet, lai viņi nemelo – mēs pie tā neesam vainīgi. Novēlējums, lai jūs visi esat veseli,” teica  NMPD pārstāve no Saldus  Gundega Ikote.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc uzrunām pie Saeimas nama protestētāji gājienā devās uz Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK), kur pieņēma ierosinājumu par Saeimas atlaišanu.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris norādīja: “Dokumenti ir pieņemti. Es pats parakstīšos atvērtajā iniciatīvā.”

Šis Saeimas atlaišanas iesniegumu ir jau otrais. TV3 Ziņu uzrunātie mediķi pauda cerību, ka CVK sāks jaunu nobalsošanu par Saeimas atlaišanas rīkošanu, nevis pievienos šo iesniegumu jau esošajai parakstu vākšanai, kuru aizsāka divas ar mediķiem nesaistītas organizācijas – “Centra partija” un biedrība “Varu Latvijas tautai”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm