tv3.lv

Rosinās noteikt piemaksas darbiniekiem, kas aprūpes centros veiks testēšanu ar Covid‑19 eksprestestiem

Labklājības ministrija (LM) rosinās noteikt piemaksas speciālistiem, kas sociālās aprūpes centros veiks (SAC) darbinieku testēšanu ar eksprestestiem Covid-19 noteikšanai, pirmdien preses konferencē žurnālistiem atklāja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

2021. gada 25. janvārī 13:33

Viņa klāstīja, ka Aizsardzības ministrija organizē eksprestestu iepirkumu, un šodien varētu kļūt zināms, kad testi tiks piegādāti. “Šodien man būs atbilde no ministra, kad testi varētu būt nogādāti pašvaldību SAC, jo esmu vairākas reizes uzsvērusi, un arī viņi saprot, ka tas mums ir ļoti aktuāli nepieciešams. Ļoti ceram, ka tuvākajā laikā testi būs pieejami visos SAC,” uzsvēra politiķe.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Testu veikšanu nodrošinās medicīnas personāls. Pēc Petravičas paustā, visos valsts SAC ir atbilstoši darbinieki, un arī pašvaldību SAC “principā katrā ir vismaz medmāsa, ka šo funkciju var veikt, ievērojot visas instrukcijas, lietojot aizsargtērpus”. Tāpat SAC darbiniekiem tiks nodrošinātas apmācības testu veikšanā.

“Tām personām, kas veiks šos testus, aicināsim nodrošināt piemaksu 50% apmērā, kā tas šobrīd ir noteikts darbiniekiem, kuri aprūpē Covid-19 sasirgušos klientus,” solīja ministre.

Sadarbību ar pašvaldībām pandēmijas laikā politiķe novērtēja kā labu, vienlaikus atzīstot, ka ir pašvaldības, ar kurām sadarbība ir ļoti laba, un ir pašvaldības, ar kurām sadarbību būtu nepieciešams uzlabot.

Plānots, ka LM daļēji dublēs Slimību profilakses un kontroles centra darbu, apkopojot informāciju par Covid-19 sasirgušajiem visos SAC. Tāpat LM esot gatava sniegt pašvaldībām informāciju par to, kā rīkoties, konstatējot Covid-19 gadījumus, un palīdzēt risināt jautājumus ar individuālo aizsardzības līdzekļu sagādi.

Kā ziņots, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pagājušajā nedēļā izdeva rezolūciju, ar kuru uzdeva LM, Veselības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām līdz darba nedēļas beigām iesniegt koordinētas rīcības plānu tūlītējiem pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai visās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valdība arī iepriekš atbalstījusi eksprestestu veikšanu sociālās aprūpes iestādēs. Ministru kabinets vienojās centralizēti iepirkt un nodrošināt testus gan valsts, gan pašvaldību aprūpes institūcijās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm