Rinkēvičs: Prezidentam jāpilda Satversmē noteiktie pienākumi un pret visiem jācenšas izturēties vienādi

Valsts prezidentam jāpilda Satversmē noteiktie pienākumi un pret visiem iedzīvotājiem valstī jācenšas izturēties vienādi, intervijā TV3 Ziņām sacīja jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Rinkēvičs iepriekš izteicies, ka viena no pirmajām domām pēc ievēlēšanas viņam bija: kā nepievilt cerības, ko uz jaunievēlētu prezidentu liek sabiedrība. Komentējot, kas jādara, lai tas nenotiktu, Rinkēvičs sacīja, ka vien dažas stundas pēc ievēlēšanas prezidenta amatā detalizētas receptes viņam nav, bet prezidentam jāpilda Satversmē noteiktie pienākumi un pret visiem jācenšas izturēties vienādi. “Jāspēj noķert, saprast, kas satrauc sabiedrību, celt šos jautājumus Saeimā un valdībā,” viņš teica.

Komentējot savu neilgi pēc kara sākuma teikto, ka “satiekot kādu, kas ir Kremļa propagandas apdullināts, jāmēģina ar cieņu un bez niknuma pārliecināt viņu par pretējo… Bet pret tiem, kas nevēlas saprast, rīcībai jābūt stingrai, 5. kolonna netiks pieļauta”, viņš apstiprināja, ka tas absolūti būs viņa moto prezidenta amatā. “Ukraina spēj turēties un sekmīgi atvairīt Krievijas agresiju, mūsu pašu iekšējās drošības saliedētības jomā tas ir moto, pie kura pieturēšos, pildot Valsts prezidenta pienākumus,” viņš teica.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taujāts, kas ir indikators, pēc kura mums vajadzētu vērtēt prezidenta darbu, viņš teica, ka nav izteikta kritērija. Taču ir dažas lietas, kas ir saistītas ar to, cik prezidents būs aktīvs, kāds būs sabiedrības atbalsts, jo nākamo prezidentu pēc četriem gadiem vēlēs cita Saeima, kura lielā mērā ieklausīsies cilvēku viedoklī.

Komentējot, vai kādai partijai ir kas politiski apsolīts apmaiņā pret atbalstu viņa ievēlēšanai, Rinkēvičs atbildēja šādi: “Neesmu bijis sarunās par visu spektru, koncentrējos uz debatēm, intervijā, politisko konsultāciju procesā visi runā ar visiem, un tajās diskutē par daudz un dažādām lietām, bet tā ir neatņemama demokrātijas sastāvdaļa,” sacīja Rinkēvičs, atturoties no komentāriem par notikušo un uzsverot, ka jau ir nolicis “Jaunās vienotības” biedra karti, izstājoties no partijas.

Vienlaikus viņš neslēpa, ka diskusijas bija plašas, daudz lietas vēl izdiskutēs. “Manuprāt, pirmais solis, kas jādara, pašreizējai koalīcijai jāizrunā, kāpēc ir tāda situācija, kāda ir. Kā partijas risinās problēmas koalīcijā, no šī brīža nevarēšu komentēt. Skatīšos uz šo procesu no cita skatupunkta – jau kā prezidents,” viņš teica.

Kā ziņots, Saeima par nākamo Valsts prezidentu šodien ievēlēja premjera partijas “Jaunā Vienotība” (JV) virzīto kandidātu, ilggadējo ārlietu ministru Rinkēviču. Viņš amatā stāsies 8. jūlijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm