Rinkēvičs prezidenta amatā sola “darīt visu, lai valsts plauktu, būtu droša un saliedētāka”

31. maijā 14:37

“Darīšu visu, lai mūsu valsts plauktu, būtu droša un saliedētāka. Esmu gatavs ciešai sadarbībai gan ar Saeimu, gan valdību,” uzrunā pēc ievēlēšanas Valsts prezidenta amatā Saeimas deputātiem teica Edgars Rinkēviča (“Jaunā Vienotība”).

Rinkēvičs pateicās deputātiem, kas nodevuši balsis par labu viņa kandidatūrai, kā arī tiem deputātiem, kas balsojuši pret.

“Domāju, ka šis process, diskusijas ar maniem sāncenšiem parādīja, ka Latvijas demokrātija ir augstā līmenī,” teica Rinkēvičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rinkēvičs pateicās par darbu pašreizējam Valsts prezidentam Egilam Levitam, kā arī abiem sāncenšiem – Uldim Pīlēnam un Elīnai Pinto.

Kā vēstīts, trešdien, 31. maijā, Saeima par jauno Latvijas Valsts prezidentu ievēlējusi “Jaunās Vienotības” virzīto kandidātu un ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (“Jaunā Vienotība”). 

Par Rinkēviča ievēlēšanu nobalsoja 52 deputāti. Jau kopš pirmās balsošanas kārtas par Rinkēviču balsoja Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). JV Saeimā ir 26 balsis, bet ZZS – 16 deputāti. Pēc savas prezidenta amata kandidātes Elīnas Pinto izkrišanas otrajā kārtā par labu Rinkēvičam nosliecās arī “Progresīvie”, kuriem parlamentā ir 10 deputāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rinkēvičam svinīgo solījumu būs jādod un amatā paredzēts stāties jūlija pirmajā pusē, kad pilnvaras noslēgsies pašreizējam Valsts prezidentam Egilam Levitam, kurš no kandidēšanas uz otro pilnvaru termiņu atteicās, jo pārvēlēšanai trūka balsu.

Valsts prezidenta vēlēšanās kandidēja arī valdošo koalīciju veidojošā “Apvienotā saraksta” (AS) virzītais AS dibinātājs, uzņēmējs Uldis Pīlēns un opozīcijā esošo “Progresīvo” izvirzītā publiskās pārvaldības eksperte Elīna Pinto.

Kā pirmā otrajā balsošanas kārtā no prezidenta amata izstājās Pinto, par kuru nobalsoja tikai 10 “Progresīvo” deputāti. Savukārt trešajā balsošanas kārtā Rinkēvičam zaudēja Pīlēns, par kuru tāpat kā pirmajos divos balsojumos nobalsoja 25 deputāti – viņa virzītāji “Apvienotais saraksts”, kuram ir 15 balsis, kā arī Aināra Šlesera “Latvija pirmajā vietā” ar deviņām balsīm un deputāte Glorija Grevcova.

Nacionālā apvienība (NA) (13 mandāti) un Alekseja Rosļikova “Stabilitātei” (10 mandāti) vēl pirms balsošanas sākuma bija solījuši neatbalstīt nevienu no kandidātiem. Arī trešajā balsojumā piedalījās 87 deputāti, no kuriem desmit nobalsoja pret abiem kandidātiem. Pret abiem kandidātiem trešdien balsoja “Stabilitātei”, bet NA politiķi savas balsis netika nodevuši.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm