tv3.lv

Rīgas mērs cerīgs par izredzēm atrast jaunu pašvaldības izpilddirektoru, lai gan daudzi pieteikumi bijuši vāji

Lai gan no 37 saņemtajiem pieteikumiem uz Rīgas pašvaldības izpilddirektora amatu daudzi ir bijuši ļoti vāji, starp pretendentiem ir arī spēcīgi kandidāti, tāpēc var teikt, ka jauno izpilddirektoru būs, no kā izvēlēties, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” stāstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

2021. gada 19. janvārī 9:22

Viņš informēja, ka saņemtie pieteikumi pirmajā kārtā tika vērtēti skalā no nulles līdz desmit, un gandrīz puse pretendentu saņēma ļoti zemu novērtējumu – ap nulli. Vēl daļai kandidātu bijušas reputācijas problēmas. Tomēr starp atlikušajiem kandidātiem esot cerības atrast amatam atbilstošu cilvēku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Staķis atbrīvojis no amata Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktoru Aļeksejenko

“Ja mēs tā skatāmies, tad būs, no kā izvēlēties. Es domāju, ka vismaz desmit kandidāti tiks virzīti nākamajā kārtā, kurā būs jādod intervijas un jārāda sava prezentācija. To mēs darīsim februārī. Finālā savukārt tiks padziļināti vērtēta viņu kompetence un vēlreiz izvērtēti reputācijas riski, un tad jau izpilddirektora kandidāts tiks virzīts uz domes sēdi. [Tas varētu būt] marts,” klāstīja Rīgas mērs.

Viņš piebilda, ka tieši šodien ir gaidāma izpilddirektora amata kandidātu atlases komisijas pirmā sapulce.

Komentējot, kā aizvadītas pirmās 100 šī Rīgas domes sasaukuma dienas, viņš teica, ka tās aizvadītas diezgan grūtos apstākļos, galvenokārt Covid-19 krīzes dēļ, kurā bija jāturpina nodrošināt visi pakalpojumi pilsētā. “Lai motivētu savus cilvēkus to darīt, rīkojāmies – 25% piemaksa pašvaldības policistiem, 25% piemaksa arī sociālajiem darbiniekiem. Esmu ļoti gandarīts, ka mums izdevās arī pedagogiem piešķirt piemaksas Ziemassvētkos. Uzreiz pēc ievēlēšanas sākām strādāt pie budžeta. Neraugoties uz to, ka nākamā gada budžetā būs kritums, esam atraduši ietaupījumus, lai mūsu trijām prioritātēm – sociālā sfērā, pirmsskolām un infrastruktūrai tomēr atrastu papildu līdzekļus.”

Viņš teica, ka attālinātais darbs pie pašvaldības budžeta pirmo reizi pie tā strādājošajiem varētu būt izaicinājums, taču tie, kas ir pieredzējušāki, zina, kā rīkoties. “Opozīcija jau nekad sliktus piedāvājumus budžetā neiesniedz. Tie visi ir ar labiem nodomiem, bet diemžēl nav īstenojami vai nu tāpēc, ka nav naudas, vai tie ir populistiski. Tāpēc jābalso pret un jāietur sava līnija. Tas būs zināms pārbaudījums,” teica Staķis, paredzot, ka par šo budžetu varētu nobalsot vairāk nekā 39 koalīcijas deputāti.

Taujāts par ietekmi uz pašvaldības budžetu Covid-19 krīzes dēļ, viņš nenoliedza, ka Rīgas dome ir viens no lielākajiem izīrētājiem Latvijā un krīzes dēļ piešķīrusi īrniekiem atlaides, kas negatīvi ietekmējis ieņēmumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šogad apmēram pusmiljonu mēs neesam ieņēmuši no īres maksām. Esam atlaiduši maksas terasēm, un arī no nodevām ieņēmumi ir mazāki. Mēs zinām, ka ir uzņēmumi, piemēram, viesnīcas, kam ir grūtības nomaksāt nekustamo īpašumu nodokli. Tāpat ir arī “Rīgas satiksmes” iespējamie zaudējumi tukšu sabiedrisko transportu dēļ un citas lietas. Tajā pašā laikā, ja mēs pavērtējam, kā esam noslēguši gadu, ir arī dažas pozitīvas ziņas. Neraugoties uz to, ka, piemēram, Covid-19 krīzes pirmajā vilnī pavasarī mums bija būtisks Iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu kritums, šoruden mums pat ir neliela pārpilde. Kopumā šo gadu mēs varēsim noslēgt tā, kā bijām plānojuši, un nākamā gada budžetā kritums ir citu pozīciju dēļ, vairāk likumdošanas dēļ,” viņš teica.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm