Rīgas dome Puškina pieminekli varētu atdot Latvijas Mākslinieku savienībai

Krievu dzejnieka Aleksandra Puškina piemineklis no Rīgas kanālmalas varētu pazust jau tuvākajā laikā un par tā nākamo saimnieku, visticamāk, kļūs Latvijas Mākslinieku savienība. Kur viņi pieminekli plāno likt un kādēļ nolēmuši to saglabāt, vēsta TV3 Ziņas.

Par Aleksandra Puškina pieminekļa aizvākšanu Rīgas domes koalīcija vienojās jau pirms vairākām nedēļām, taču atšķīrušies viedokļi par to, kā tieši darīt. Daļa politiķu uzskatīja, ka piemineklis nekavējoties jāved uz kādu noliktavu, citi, ka sākumā kārtīgi jāizdomā vieta, kur to pārvietot.

“Šobrīd ir vairāki varianti gan Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs okupācijas muzejs tiek uzrunāts, arī interesi izrādījusi mākslinieku savienība. [Ir jau skaidrs, kurš tad viņu paņems?] Pagaidām nav skaidrs, bet vistuvākajā mirklī tas būs,” sprieda Rīgas domes partijas “Progresīvie” frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ticamākais pieminekļa nākotnes saimnieks gan izskan Mākslinieku savienība, kas to plāno izstādīt savā muzejā. Savienība jau iepriekš labprāt pārņēmusi dažādas skulptūras kā konkrētā laika liecības.

Igors Dobičins
Latvijas Mākslinieku savienības prezidents

“Tie ir autoru darbi, un tiem ir sava kvalitāte, sava skola, līdz ar to tie ir izpētes objekti, kur interesenti, zinātnieki var pētīt un veikt atzinumus.”

Pēc mākslinieka teiktā, Puškina tēls tapis laikā, kad Latvijā ienāca pilsētvides tēlniecība. Sākotnējā ideja šim piemineklim bijusi līdzīga kā labi zināmajai Brēmenes muzikantu skulptūrai.

“Tā problēma radās, ka tas netika uzstādīts tā, kā autors bija domājis. Autors bija domājis ietves līmenī, kur mazie bērni, lieli cilvēki, ejot garām, atrod degunu, pirkstu, cilindru, ko var paberzēt un tā vieta spīd,” atzīst Dobičins.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ideja gan neesot piepildījusies, jo monuments uzlikts uz paaugstinājuma, tādējādi garāmgājējus, iespējams, atgrūžot. Savienības muzeja krājumā šī būtu pirmā bronzas skulptūra, kas iekļautos taustāmās pilsētvides tēlniecības žanrā. Vai Puškina tēls turpmāk atradīsies Mākslinieku savienības ēkā vai pieminekļu novietnē Gaujas ielā, lems tikai pēdējā brīdī. Skulptūru plānots novākt jau tuvākajā laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm