tv3.lv

Rīgas dome neatļaus Latvijas Krievu savienības plānoto gājienu

Rīgas dome neatļaus Latvijas Krievu savienībai (LKS) rīkot protesta gājienu pret padomju okupācijas pieminekļa nojaukšanu. Tam pamats ir Valsts drošības dienesta atzinums, ka tas radītu draudus nacionālās drošības interesēm un veicinātu sabiedrības šķelšanos. Krievu savienības pārstāvji plāno aizliegumu pārsūdzēt tiesā.

Pirmdien Valsts drošības dienests Rīgas domei paziņoja, ka, izvērtējot informāciju un ņemot vērā identificētos riskus, iesaka nesaskaņot 28. maijā Latvijas Krievu savienības iecerēto akciju, kurā plānots protestēt pret padomju pieminekļa Pārdaugavā iespējamo nojaukšanu. Gājiens bija iecerēts no Uzvaras parka līdz Brīvības piemineklim.

Dienestā uzskata, ka gājiena norise turpinātu vairot apdraudējumu demokrātiskajai valsts iekārtai, demokrātijas pamatprincipiem, nacionālās drošības interesēm, kā arī veicinātu sabiedrības šķelšanās tendenci.

Tas neesot savietojams ar pieaugošo spriedzi sabiedrībā saistībā ar Krievijas īstenoto agresiju, kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci Ukrainā.

Uģis Vidauskis
Rīgas domes pārstāvis

“Šobrīd pašvaldība strādā, sagatavo administratīvo aktu, kurā ir motivēts aizliegums veikt gājienu, kad akts būs gatavs, tā tas tiks nodots pasākuma organizatoriem. Normatīvie akti paredz, ka viņiem ir tiesības vērsties tiesā, pēc spēkā esošajiem normatīviem tiesai jāpaspēj izskatīt šo pieteikumu līdz noteiktajam pasākuma datumam.”

Latvijas Krievu savienība uzskata, ka atteikums ir politiski motivēts, proti, lai izprovocētu šīs partijas aktīvistus rīkot kādu nelikumīgu pasākumu, kas vēlāk kalpotu par iemeslu partiju slēgt.

Miroslavs Mitrofanovs
Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs

“Parlaments tikai tagad strādā pie likuma, kurš atļaus varbūt nākotnē slēgt partijas un represēt politiķus par nepareizo ideoloģiju. Lai atrastu iemeslu, kāpēc mūs ir jārepresē, jāgaida, kad pieļausim kļūdu rīkojoties. Viena no kļūdām varētu būt rīkot neatļautu pasākumu, gājienu, sanāksmi, bet mēs to noteikti nedarīsim!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Krievu savienība domes lēmumu sola pārsūdzēt. Jāatgādina, ka pirmo protesta akciju partija bija plānojusi sarīkot jau 13. maijā – dienā, kad Rīgas dome lēma par padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu. Arī toreiz VDD ieteica pasākumu nesaskaņot, ko Rīgas dome arī izdarīja. Partija atteikumu apstrīdēja tiesā, taču Administratīvā rajona tiesa partijas prasību noraidīja.

Žurnālists
Medijos jau 15 gadus, interesē kā Latvijas notikumi, tā starptautiskā dienas kārtība. Veidojis daudz stāstu par migrācijas problēmām. Uzskata, ka viena no lielākajām Latvijas problēmām ir korupcija, tādēļ jūt gandarījumu, ja izdodas izgaismot noziegumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm