tv3.lv

Rīga arvien tuvāk ārkārtas vēlēšanām

2019. gada 16. novembrī 19:01

Pēdējo dienu laikā būtiski palielinājusies iespējamība, ka Rīgas pašvaldībā nākamgad varētu notikt ārkārtas vēlēšanas. Domes valdošā koalīcija, šķiet, nupat patiešām izjukusi pa vīlēm un otrdien gaidāma domes ārkārtas sēde, kurā lems par vicemēra Vadima Baraņņika atsaukšanu. Tad arī varētu kļūt skaidrāks, vai domes deputātu vairākums šobrīd atšķirībā no šīs vasaras atbalsta virzību uz ārkārtas vēlēšanām.

Rīgas domes koalīcija Oļega Burova (GKR) vadībā bija sastiķēta kopā visai raibi un vienlaikus neskaidri, jo nebija pārliecības, ar cik balsīm katrā konkrētā balsojumā mērs varēja rēķināties.

Teorētiski partnerību veidoja – līdzšinējie līdzgaitnieki “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai”, četri bijušie “saskaņieši” jeb Neatkarīgo deputātu frakcija un deputātu bloks “Rīgai”. Tajā apvienojušies domnieki, kuri kādreiz pārstāvēja tā saukto latvisko partiju frakcijas.

Pēdējās dienās viss gan pajucis. Pēc “Saskaņas” spiediena Burovs sarāva saites ar Neatkarīgo deputātu frakciju, un sasaukta ārkārtas sēde, lai tās pārstāvi Vadimu Baraņņiku atsauktu no vicemēra un Rīgas brīvostas valdes locekļa amata. Bez neatkarīgajiem Burova koalīcijas vairākums ir pilnībā atkarīgs no bloka “Rīgai”, bet arī šie deputāti vairs neredz jēgu šādi turpināt un ir gatavi atsaukt visu domes vadību.

Līdzīgu apņēmību pauž Neatkarīgo deputātu frakcija, kuras pārstāvis pārmet politiskas mahinācijas bijušajam mēram un “Saskaņas” līderim Nilam Ušakovam.

“Tieši Baraņņiks ir uzsācis zaudējumu piedzīšanas procedūru pret Ušakovu, kurus viņš radījis kā “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājs. Tieši Barņņiks neļāvis Ušakova padomniekam Ērikam Teilānam burtiski privatizēt ceturtdaļu no centrāltirgus. Viss, ko grib Ušakovs, ir vinnēt divas nedēļas, atbrīvot Baraņņiku, pārcelt kapitāldaļu turēšanu Burovam vai Vladovai un atgriezt visus šos darījumus,” saka Neatkarīgo deputātu frakcijas deputāts Aleksejs Rosļikovs.

Pēc pilnīgi visas Rīgas domes vadības atlaišanas Neatkarīgo deputātu frakcija ir gatava atbalstīt opozīcijas kandidātu mēra krēslam vai ārkārtas vēlēšanas. Tieši uz pēdējo cer opozīcijas līderis Vilnis Ķirsis (V): “Rīdzinieki nav pelnījuši skatīties uz šo zemas kvalitātes cirku vēl pusotru gadu. Labāk vēlēšanas, notīrām laukumu, un iedodam rīdziniekiem iespēju vēlreiz lemt.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ātrākais ceļš līdz ārkārtas vēlēšanām ir sasaukt pēc kārtas trīs domes sēdes bez kvoruma. Tad Saeima būtu tiesīga lemt par domes atlaišanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm