tv3.lv

Reitingi pirms RD ārkārtas vēlēšanām: opozīcijas partijas popularitātē tālu priekšā “Saskaņai” un GKR

Ja novembrī notiktu Rīgas domes (RD) vēlēšanas šobrīd opozīcijā esošajām tā sauktajām “labējām” partijām ir labas izredzes iegūt vairākumu Rīgas domē.

2019. gada 7. decembrī 15:28

Šādu secinājumu var izdarīt analizējot socioloģisko pētījumu kompānijas “Factum” publiskotos Rīgas domes partiju reitingus novembrī. Populārākā partija ir “Saskaņa”, kuru atbalsta 24% respondenti. Savukārt par otru koalīcijas partneri “Gods kalpot Rīgai” (GKR) būtu gatavi balsot 7%. Tas ir tikpat, cik par Latvijas Krievu savienību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr šobrīd Rīgas domē pārstāvēto opozīcijas partiju summārais reitings pārsniedz 50%; Partiju apvienību “Attīstība/Par!” atbalsta 17%, “Jauno Vienotību” – 16%, Nacionālo Apvienību un Jauno Konservatīvo partiju katru pa 9% respondentu. Turklāt izredzes iekļūt Rīgas domē ir arī partijai “Progresīvie”. Novembrī šīs partijas reitings bija 6%.

Foto: FACTUM.LV

Iekļūšanai Rīgas domē likumā noteikto 5% robežu nesasniedz Zaļo un zemnieku savienība un Latvijas Reģionu apvienība.

Reitingi un sabiedriskās domas pētījumi tiek veikti pēc “Factum” izstrādātas metodoloģijas, izmantojot tiešsaistes anketu internetā. Anketa ietver jautājumus par respondenta un respondenta kontaktu loka cilvēku viedokli, tādējādi tiek iegūti dati arī par to grupu viedokli, kas nav pārstāvētas internetā.

Foto: FACTUM.LV

Kā ikvienā izlases veida pētījumā rezultātu interpretācijā jāņem vērā statistiskā kļūda jeb ticamības intervāls. Ticamības intervāla lielumu katrs, kam tas varētu interesēt, var noteikt patstāvīgi pēc formulām vai tabulām (pieejamas internetā) atbilstoši konkrētā rādītāja vērtībai, mērījumu skaitam un izvēlētajam būtiskuma līmenim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm