tv3.lv

Pūce: Neviens uzņēmējs nav piedzims, lai būtu blēdis

Talsu iedzīvotājs, jaunais uzņēmējs, darbmācības skolotājs Intars Kuršinskis norāda, ka jaunajiem uzņēmējiem uzsākt darbību ir praktiski neiespējami. Intars partiju līderiem vaicā, vai tiešām nav iespējams atvieglot nodokļu slogu jaunajiem uzņēmējiem?  

2014. gada 30. septembrī 23:41

”Zaļo un zemnieku savienības” deputāte Dana Reizniece-Ozola norāda: ”Jauno uzņēmēju atbalstam nepieciešams turpināt biznesa inkubatoru, lai uzņēmēji varētu saņemt gan padomu, gan finansiālu atbalstu biznesa ideju attīstībai.” Diemžēl jāatzīst, ka šis biznesa inkubators līdz šim nav spējis sniegt palīdzību visiem tiem jaunajiem uzņēmējiem, kuri vēlas īstenot savas biznesa idejas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Partijas ”Vienoti Latvijai” deputāts Ivars Godmanis norāda, ka uzņēmēju atbalstam nav jāmeklē nauda valsts budžetā: ” Jaunajiem uzņēmējiem ir pieejami miljoni eiro Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsts un tas ir jāizmanto. Tikai pašreiz nav skaidrības, kā valsts tos miljonus grasās pārdalīt reģioniem,” norāda Godmanis.

Visi deputātu kandidāti gan norāda, ka nepieciešams saglabāt mikrouzņēmumu nodokli 9% līmenī. To nepieciešams saglabāt, lai jaunais uzņēmējs varētu pakāpeniski pielāgoties klasiskajiem nodokļiem.

Diemžēl, šobrīd likums paredz, ka mikrouzņēmumu nodoklis no 2015. gada 1.janvāra tiks celts līdz 11%.

Runājot par nodokļu slogu Latvijā, ”Latvijas Reģionu apvienības” deputāts Dainis Liepiņš norādīja, ka negrasās nodarboties ar populismu. ”Šobrīd situācija ir tāda, ka uzņēmēji nespēj samaksāt nodokļus strādājot godīgi. Nodokļu maiņa Latviju ir pārņēmusi kā ļauna slimība. Ja mēs tagad samazināsim nodokli, jādomā kur likt klāt. Trīs gadus neaiztiekam nodokļus. Sākam beidzot ar stabilitāti.”

Savukārt partijas ”Latvijas attīstībai” deputāts Juris Pūce norādīja, ka neviens uzņēmējs nav piedzims, lai būtu blēdis, diemžēl Latvija dara visu, lai uzņēmējs tāds kļūtu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm