“Progresīvie” sāk gatavoties 2021.gada pašvaldību vēlēšanām

Partija “Progresīvie” šodien partijas kongresā nolēma sākt gatavoties 2021.gada pašvaldību vēlēšanām.

2020. gada 12. septembrī 15:00

Uzrunājot kongresa dalībniekus, Smiltenes nodaļas pārstāvis Ervins Labanovskis teica, ka “Progresīvajiem” ir vēsturiska loma piedāvāt sevi kā platformu aktīvajiem novadu cilvēkiem, kuriem nav saikņu ar “vecajiem klaniem” novados.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā galvenie principi piedāvājuma izstrādāšanai novadu pašvaldību vēlēšanām tiek piedāvāta atvērta, inovatīva un godīga pārvaldība, atbildīga izturēšanās pret nodokļu maksātāju naudu un korupcijas izskaušana.

Partijas biedri tiek aicināti iedzīvotājus iesaistīt novada aktivitātēs ne tikai vēlēšanu periodā, bet visu laiku arī starp vēlēšanām, veicinot sarunas un noskaidrojot iedzīvotāju viedokļus.

Kā būtisks piedāvājuma punkts tiek minēta iekļaujoša sabiedrība, ikvienam pieejami pakalpojumi un iespējas socializēties un atrasties sabiedrībā.

Labanovskis uzsvēra, ka ne tikai Rīga var būt klimatneitrāla. Tādi var būt arī novadi. Pašvaldības var būt piemērs tam, ka var ēst ekoloģiski bērnudārzos un skolā, pašvaldības var būt piemērs tam, ka ēkas var celt energoefektīvi un dabu saudzējoši. Lauki un meži var kalpot gan iedzīvotāju labklājības veicināšanai, gan arī daba daudzveidības saglabāšanai, teica Labanovskis, aicinot sākt darbu pie progresīvu novadu veidošanas.

Šodien partijas kongress apstiprināja “Progresīvas pašvaldības vīziju 2021”, kas tika pasniegtas kā pamata vadlīnijas darbam novados.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vīzijā, piemēram, ir noteikti progresīvas pašvaldības principi – pārvalde, kurai iedzīvotāji uzticas un kura spēj strādāt efektīvi un caurspīdīgi, dabas vērtību saglabāšana iedzīvotāju labklājībai un veselībai, vienlaikus mazinot piesārņojumu un veicinot videi draudzīgu un veselīgu dzīvesveidu, sociālie pakalpojumi, kas mazina sociālo nevienlīdzību u.c.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm