tv3.lv

Politikas aizkulisēs kā iespējamo kandidāti iekšlietu ministra amatā min Bļodnieci

Pēc krīzes valdībā sākušās sarunas par kandidātiem iekšlietu un ekonomikas ministra amatam. Lai gan oficiāli nevienu pretendentu pagaidām nenosauc, politikas aizkulisēs kā iespējamo kandidāti iekšlietu ministra amatā min Baibu Bļodnieci, bet par jauno ekonomikas ministri varētu kļūt Ilze Indriksone, vēsta TV3 Ziņas.

Premjers Krišjānis Kariņš ir pieņēmis Marijas Golubevas demisiju un, kamēr nav apstiprināts viņas pēctecis amatā, no otrdienas, 17. maija, iekšlietu ministra pienākumus pilda aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Savukārt trešdien, 18. maijā, amatu zaudēs ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, jo būs apritējušas koalīcijas līgumā paredzētās 48 stundas, kopš premjera paziņojuma par demisijas pieprasīšanu.

Lasi vēl: Indriksone atturīga komentāros par iespējām kandidēt uz ekonomikas ministra amatu

Tagad partijas sākušas izraudzīties nākamos ministrus. Vitenbergs TV3 apstiprināja, ka par piemērotu kandidāti ekonomikas ministra amatam Nacionālajā apvienībā uzskata šīs ministrijas parlamentāro sekretāri, Saeimas deputāti Ilzi Indriksoni.

Jānis Vitenbergs
ekonomikas ministrs (Nacionālā apvienība)

“Ilze varētu būt kā kandidatūra, kuru Nacionālā apvienība varētu izskatīt, protams. Viņa ir pierādījusi sevi darbā – spējīga, ambicioza sieviete.”

Savukārt kā iespējamā kandidāte iekšlietu ministra amatam neoficiāli minēta Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre un partijas “Latvijas attīstībai” valdes locekle Baiba Bļodniece.

Kā norāda TV3 avoti, lai gan acīmredzama izvēle šim amatam varētu būtu Saeimas deputāts Mārtiņš Šteins, jo viņš ir ne vien Golubevas partijas biedrs, abi pārstāv “Kustību “Par!””, bet arī Iekšlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, par viņu kā iespējamo kandidātu kuluāros tomēr tikpat kā nerunājot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Kustības “Par!”” līderis Daniels Pavļuts norāda, ka potenciālie kandidāti vēl tiek apspriesti.

Daniels Pavļuts
“Kustības “Par!”” vadītājs

“Mums ir vairāki varianti, kurus mēs šobrīd vērtējam. Es domāju, ka tuvākajās dienās mēs būsim spējīgi kaut ko pateikt. Šaubos gan, vai tā premjera sākotnēji nosauktā vēlme par ministra apstiprināšanu jau ceturtdien būtu iespējama.”

Lai Krievijas kara apstākļos valdība ilgstoši nepaliktu bez ministriem tik nozīmīgos amatos, premjers Krišjānis Kariņš partijas mudina nevilcināties. Viņaprāt, skaidrībai būtu jābūt vēlākais nākamnedēļ.

Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents, “Jaunā Vienotība”

“Galvenais, ka process iet uz priekšu. Un, ka būtu spējīgi kandidāti, ko Saeima varētu tuvākajā laikā apstiprināt.”

Tikmēr Valsts prezidents, šorīt TV3 raidījumā “900 sekundes” komentējot divu ministru demisiju, pauda šaubas, vai pareizs bijis premjera lēmums likt atkāpties Nacionālās apvienības ministram.

“Tas atbildes gājiens ar ekonomikas ministru ir tāds iekškoalīcijas jautājums. Vai tas bija vajadzīgs, ir grūti pateikt. Bet katrā ziņā no sabiedrības viedokļa ir svarīgi tas, ka valdība ir stabila un nostrādās līdz vēlēšanām,” intervijā “900 sekundēs” norādīja Valsts prezidents Egils Levits.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā šodien atkārtoti uzsvēra Kariņš, neliekot atkāpties Nacionālās apvienības ministram, valdība, viņaprāt, kristu.

Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents (“Jaunā Vienotība”)

“Izvēle man kā valdības vadītājam bija ļoti maza. Vai nu, no vienas puses, ļaut koalīcijai un valdībai sabrukt. Vai, no otras puses, piedāvāt šādu risinājumu, kas ļauj koalīcijai turpināt darbu. Koalīcija, šķiet, ir piekritusi darbu tomēr turpināt, un tātad notiks šo divu ministru nomaiņa.”

Kā ziņots, Golubeva amatu ir zaudējusi tāpēc, jo Kariņš licis uzņemties politisko atbildību par 9. un 10. maija notikumiem pie padomju pieminekļa Pārdaugavā. Savukārt, atlaižot Vitenbergu, premjers par šantāžas mēģinājumu sodījis Nacionālo apvienību, kas draudēja pamest valdību, ja Golubeva saglabātu amatu.

Žurnālists
Vairāk nekā 20 gadu pieredze žurnālistikā. Specializējies politisko notikumu atspoguļošanā, ziņojot par sabiedrībai nozīmīgām norisēm

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm