tv3.lv

Pērn izdevies panākt plānoto nodarbināto skaita samazinājumu valsts pārvaldē

2019. gada 30. aprīlī 9:00

Kopš valsts pārvaldes reformas sākšanas nodarbināto skaits ministrijās un to padotības iestādēs ir samazināts vismaz par 2,5%, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Viņš skaidroja, ka šie ir dati, salīdzinot situāciju 2017.gada decembrī ar situāciju šogad janvārī. Reformas mērķis ir trīs gadu laikā, līdz 2020.gadam, nodarbināto skaitu kopumā samazināt par 6%, proti, katru gadu par 2%. Valsts pārvaldē kopumā ir nodarbināti 58 000 cilvēki, pērn to skaitu izdevies samazināt par aptuveni 1300 darbiniekiem.

Starp ministrijām kā labos piemērus viņš izcēla Tieslietu ministriju, kur nodarbināto skaits samazināts vismaz par 4%, kā arī Labklājības ministriju – par 3%. Citskovskis akcentēja, ka nav notikusi “mehāniska griešana”, bet izmaiņas notikušas, pārskatot darba procesu.

Viņš piebilda, ka tuvākajā laikā Valsts kancelejas pārstāvji veiks detalizētas pārrunas ar visu ministriju pārstāvjiem par paveikto, kā arī spriedīs, kas nepieciešams reformas programmas pilnīgai izpildei.

Citskovskis atgādināja, ka darbinieku skaita samazināšanas dēļ ietaupītais finansējums atlīdzībai tiek atstāts ministriju rīcībā, kam arī jākalpo kā stimulam veikt reformas.

Valsts kancelejas direktors arī informēja, ka notiek darbs, lai rudenī Saeimā iesniegtu vienotu valsts pārvaldē strādājošo atlīdzības likumu. Ir paredzēts pārskatīt atlīdzības līmeni, tostarp mazināt piemaksu apjomu, tās faktiski iekļaujot atlīdzībā. Plānots arī pārskatīt dažādus sociālos labumus, viņš stāstīja.

Vaicāts, vai šogad ir plānots turpināt apzinātības treniņus valsts pārvaldē strādājošajiem, Citskovskis norādīja, ka Valsts kanceleja ir izvērtējusi šo mācību rezultātus un tie esot ļoti labi, kā arī ierēdņi esot mācības augstu novērtējuši. Patlaban tiek vērtēts, vai šīs programmas ietvaros rudenī mācības turpināt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ja gribam kolektīvu valsts pārvaldi, mums ir jāiegulda cilvēku apmācībā un treniņos. Ja mēs ierēdni tikai lamājam un nesniedzam pienācīgu ieguldījumu viņa attīstībā, rezultātu nebūs. Visiem 21. gadsimtā ir jāiegulda savos darbiniekos, ja gribam rezultātu, un arī mēs to darīsim,” pauda Valsts kancelejas vadītājs.

Iepriekš “Latvijas Avīze” vēstīja, ka Valsts kanceleja par vairākiem tūkstošiem eiro ir organizējusi apzinātības treniņus ierēdniecības augstākā līmeņa vadītājiem, lai tie apgūtu “sevis atrašanu”, “pamošanos” un “ķermeņa skenēšanas meditāciju”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm