tv3.lv

Pavļuts “Kustības “Par!”” kongresā: Esam piedzīvojuši reputācijas krīzi apvienībā, ko neesam atrisinājuši

2021. gada 3. jūlijā 20:05

Partija “Kustība “Par!””, kura atbild arī par veselības nozari valstī, sestdien izraudzījās sev līderi, kas partiju vedīs pretī nākamgad paredzētajām Saeimas vēlēšanām. Kustību turpinās vadīt veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Vērtējot pirmajos četros gados padarīto, “Par!” vadītājs, veselības ministrs Daniels Pavļuts pauda viedokli, ka šis politiskais spēks esot kļuvusi par stipru liberālu balsi Latvijas nacionālajā politikā.

Lasi vēl – Partijas ”Kustība ”Par!”” priekšsēdētāja amatu saglabā Pavļuts

“Mēs sākām kā domubiedru kopa šodien mēs esam Latvijas politikas centrā – valdības kodolā. Esam pabeiguši novada reformu, kā Rīgas mēra partija uzņēmušies Latvijas galvaspilsētu Rīgu. Vai mēs jūtamies apmierināti ar sasniegto? Droši vien nē, mēs esam maksimālisti,” pauda Pavļuts.

Kā sasniegums tika minēts panāktais finansējuma palielinājums veselības aprūpes sistēmai un mediķu algām. Lai gan kopumā kongresā tika pozitīvi izcelta pandēmijas krīzes vadība – Pavļuts atzina arī pieļautās kļūdas.

“Ir arī nepadarītās lietas. Pirmkārt, pandēmijas vadībā mums ir bijušas kļūdas. Veicies ir dažādi – smagi kļūdījāmies pie vakcīnu iepirkumiem, pārvaldības kļūdas mēs būtu varējuši novērst un varēja arī nepieļaut. Mēs esam pārdzīvojuši reputācijas krīzi mūsu apvienībā, ko mēs vēl šodien neesam atrisinājuši,” apliecināja Pavļuts.

Par kongresā bija arī politiskā spēka partneri “Latvijas attīstībai” līdzpriekšsēdētājs – eiroparlamentārietis Ivars Ījabs. Vienlaikus slavējot kolēģu darbu, Ījabs gan minēja, ka lielākie politiskie cīniņi vēl esot priekšā – īpaši tuvojoties nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Latvijā vairs nedzimst nepilsoņi. (..) Mūsu kustības par ministri ir pašaizliedzīgi iznesuši uz saviem pleciem šo Covid-19 krīzes vadību situācijā, kad citi valdībā grib pazust kokos un izskatīties ļoti populāri. Mums ir aizvien sarežģītāk, īpaši tuvojoties nākamā gada saeimas vēlēšanām aizstāvēt šo savu liberāldemokrātisko, eiropeisko pozīciju un tādēļ nav izslēgts ka 13. Saeimas lielākie cīniņi vēl ir priekšā. Iešana uz Stambulas konvencijas ratificēšanu – nedrīkstam atļaut Satversmes kropļošanu kas šķirotu Latvijas ģimenes pareizajās un nepareizajās un skaidrs, ka Covid-19 krīze nekur nav beigusies,” sprieda Ījabs.

“Par!” pārstāvētā, jaunā iekšlietu ministre Marija Golubeva tikmēr kā savu prioritāti uzsvēra ministrijas pakļautībā esošo struktūru stiprināšanu: “No pirmajām dienām cenšos strādāt pie jauna iekšlietās strādājošo izglītības modeļa, jo iepriekšējais piedāvājums diemžēl neatbilda uz dažādiem mūsdienu izaicinājumiem.”

Sestdienas kongresā tika ievēlēta jauna kustības par valde 11 locekļu sastāvā, tajā skaitā seši līdzšinējās valdes locekļi, savukārt valdes priekšsēdētāja amatā tika pārvēlēts Daniels Pavļuts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm