tv3.lv

Partijas “Saskaņa” līderi paziņo, ka lauzuši līgumu ar Putina partiju “Vienotā Krievija”

Partijas “Saskaņa” līderi šodien nāca klajā ar negaidītu paziņojumu. Viņi esot pārtraukuši sadarbības līgumu ar Vladimira Putina partiju “Vienotā Krievija”. Politikas vērotāji gan šo paziņojumu uzņem neticīgi.

2017. gada 9. oktobrī 19:49

Sadarbības līgumu ar “Vienoto Krieviju” pirms astoņiem gadiem Sanktpēterburgā parakstīja “Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs. Kopš tā laika šis līgums bijis kā karsts kartupelis “Saskaņas” un Latvijas labējo partiju komunikācijā – īpaši brīžos, kad runa bija par “Saskaņas” ņemšanu valdībā. Tagad, gadu pirms vēlēšanām, “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs pavēstījis, ka pretrunīgi vērtētais līgums vairs nav spēkā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nils Ušakovs
“SASKAŅA” VALDES PRIEKŠSĒDĒTĀJS

Kopš 2015. gada “Saskaņa” ir ES sociālistu partijas biedrs, nākamgad mēs plānojam iestāties pilnvērtīgi, un ir pieņemts, ka Eiropas sociālisti ar trešajām valstīm visus jautājumus kārto centralizēti. Tāpēc informējām “Vienoto Krieviju”, ka līgums ir zaudējis aktualitāti.

Līgums esot kļuvis bezjēdzīgs arī tādēļ, ka Eiropas Savienības un Krievijas sankciju karš vairs neļauj īstenot dažādus sadarbības projektus, kādi iepriekš bijuši starp Rīgu un Krievijas pašvaldībām. “Saskaņa” “Vienotajai Krievijai” par līguma pārtraukšanu esot paziņojusi vasarā, un pagaidām partneri nekādi neesot reaģējuši.

Politologu skatījumā, gan “Saskaņas” solis vērtējams tikai un vienīgi vēlēšanu kontekstā. Visticamāk, atteikšanās no līguma ir formāls solis, kas ar Kremli iepriekš saskaņots.

 

Filips Rajevskis
POLITOLOGS

Šis līgums ir bijis iemesls, kāpēc citas partijas “Saskaņu” uzskata par toksisku.

Domāju, ka Ušakovs lielā mērā izmantojis Igaunijas pieredzi – arī tur valdošai partijai ilgstoši bija līgums, kas tika iesaldēts, lai tiktu pie varas.

 

Jāpiebilst, ka vēl vasaras vidū saskaņietis Ivars Zariņš pavēstīja, ka līgums ar “Vienoto Krieviju” Latvijai ir otrs svarīgākais aiz NATO līguma. Nu politiķis uzsver, ka toreiz viņa vārdi esot izrauti no konteksta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Politologu skatījumā, saskaņas izredzes tikt pie varas būtu lielākas, ja Saeimas vēlēšanās partijas lokomotīve būtu Nils Ušakovs. Viņš pavēstījis, ka uz vietu parlamentā nepretendēs, tomēr iespēju kļūt par premjeru viņš apsvērtu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm