Parlamentam noraidot Civilās savienības likumprojektu, aktīvisti apņēmušies nepadoties

Saeimā kārtējo neveiksmi piedzīvojuši centieni panākt viendzimuma pāru tiesisko aizsardzību – deputātu vairākums noraidījis Civilās savienības likuma izskatīšanu, vēsta TV3 Ziņas.

2022. gada 15. decembrī 19:20

Pie Saeimas šorīt bija pulcējušies vairāki desmiti piketētāju, lai deputātus aicinātu turpināt izskatīt Civilās savienības likumu, ko nespēja pieņemt iepriekšējais sasaukums. “Sargāsim visas ģimenes!” izskanēja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piketa dalībnieki atgādina, ka Saeima nepilda Satversmes tiesas spriedumus, kas paredz valsts pienākumu aizsargāt visas ģimenes, arī viendzimuma pārus.

Kaspars Zālītis
kustības “Dzīvesbiedri” vadītājs

“Tas ir par divu cilvēku attiecībām, kas nav reģistrējuši vai nevar reģistrēt savas attiecības. Tas ir par rūpēm. Tas ir par to, lai cilvēki būtu pasargāti. Tik absolūti vienkārši.”

Pie piketētājiem ieradās Saeimas deputāti no “Jaunās Vienotības” un “Progresīvajiem”. Abi politiskie spēki ir vienīgi, kas šajā sasaukumā atbalsta nepieciešamību ieviest regulējumu viendzimuma pāru aizsardzībai, par ko tie iestājās arī no Saeimas tribīnes.

“Mūsu pamatjautājums, vai mēs gribam aizsargāt cilvēkus, kuri šo aizsardzību grib saņemt vai mums ir vienalga?” retoriski jautāja Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs Andrejs Judins (“Jaunā Vienotība”).

Kaspars Briškens
partijas “Progresīvie” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs

“Valsts neveido ģimenes, to dara cilvēki. Ignorējot Civilās savienības likumu, neatzītās ģimenes nekur nepazudīs, izņemot, protams, tās, kas izvēlēsies emigrēt no Latvijas, tai skaitā šī iemesla dēļ.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču Saeimas vairākums ir pret visu ģimeņu tiesisko aizsardzību.

“Satversmes tiesa nevar pateikt, ka jāpieņem likums par visa veida ģimenēm. Patīk vai nepatīk, pagaidām ir tikai divu veidu ģimenes – tradicionālā ar vīrieti un sievieti vai ar vīrieti un četrām sievām dažās islāma valstīs. Var būt pilna un nepilna ģimene, un nav citu ģimeņu,” teica Saeimas deputāts Aleksandrs Kiršteins (“Nacionālā apvienība”).

Linda Matisone
Saeimas deputāte (“Apvienotais saraksts”)

“Civilās savienības likums līdzinās jau Saeimā iepriekš demokrātiskā ceļā noraidītajiem Kopdzīves likumam un Dzīvesbiedru likumam, kuru mērķis ir viens: tautas gatavināšana viendzimuma laulībām.”

“Mēs vēlamies saglabāt mūsu nāciju un valsti arī turpmākajām paaudzēm, un tradicionāla ģimene ir vienīgais veids, kā to izdarīt,” sacīja Saeimas deputāts Mārcis Jencītis (LPV).

Protesta akcijas dalībnieki šādus argumentus noraida kā nepamatotus un sola turpināt cīņu par viendzimuma pāru atzīšanu.

Evita Goša
juriste, piketa dalībniece

“Tiesības nav pica, kuras gabaliņus apēdot, kāda citam pietrūkst. Ja kādam piešķirtas tiek tiesības, tas nekādā veidā nesamazina citiem šo tiesību apjomu. Tas tikai rada iekļaujošāku sabiedrību.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atsevišķi deputāti uzskata, ka pretrunīgi vērtētais jautājums būtu jāizlemj referendumā. Savukārt jaunā koalīcija apņēmusies izstrādāt regulējumu vienā mājsaimniecībā kopīgi dzīvojošu cilvēku tiesību aizsardzībai neatkarīgi no dzimuma.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm