tv3.lv

Par ko liecina Latvijas politiķu žesti un mīmika?

Acu zīlīšu ”lēkāšana”, viszinošs smaids, nepārliecinošas roku kustības, uzspēlēta nopietnība – šie ir daži no raksturojumiem, kādus psihologa Lotāra Dubkēviča vērtējumā izpelnījušies Latvijas politiķi. LNT raidījums ”900 sekundes” jautāja – par ko liecina dažādu Latvijas politiķu pirmsvēlēšanu debatēs paustā ķermeņa valoda?

2014. gada 23. septembrī 11:56

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai vēlētāji no pelavām atsijātu graudus, derot pievērst uzmanību ne tikai politiķu vārdiem, bet arī balss intonācijai, runas ritma maiņai, politiķa skatienam un sejas izteiksmei.

No tēla un attieksmes skatupunkta raugoties, kopumā Latvijas politiskajā arēnā dominē pārlieka nopietnība, agresivitāte un juceklīgums. Tāpat arī politiķi nerunā par pagātni, kas liecina par viņu bažām par to, norāda psihologs un Banku augstskolas docents Lotārs Dubkēvičs.


Banku augstskolas docents Lotārs Dubkēvičs:

Politiķi Latvijā vispār cenšas nerunāt par pagātni. Vismaz tie, kuri ir politikā jau bijuši. Par tagadni viņi savukārt runā kritiskos toņos, tiek doti solījumi nākotnei.

Turpinot eksperimentu, psiholigam lūdzām raksturot konkrētus Latvijas politiķus. Lūk, viņa atbildes:

Eksperts par Ingunu Sudrabu:
Tas acu skatiens vai tās acis kopumā viņai ir ”skrejošas”, ”bēgošas”. Tas vedina domāt, ka ”tur ir kaut kas apakšā” – kādas slēptas lietas.


Eksperts par Solvitu Āboltiņu:

Personības kategoriskums atklājas viņas smaidā. S. Āboltiņas smaids parasti tiek veltīts pretiniekiem. Tad, kad tas tiek veltīts, smaids tiek lietots kā sava ”es”, pārākuma izpausme.


Eksperts par Andri Bērziņu:

Mūsu prezidentam raksturīgs ir žests, kad plaukstas tiek vērstas uz leju. Tas sniedz šādu vēstījumu – no vienas puses viņš grib pateikt, ka attiecīgajā brīdī paustais ir viņa viedoklis, bet no otras – viņš patiesībā par šo viedokli nav pārliecināts.


Eksperts  par Laimdotu Straujumu:

Uzstājoties publiskā telpā, Ministru prezidente runā klusi un viņas stāja nav pārliecinoša. Es neapšaubu viņas kompetenci, bet tēls ir nepārliecinošs vai nepietiekami pārliecinošs.

Eksperts par Nilu Ušakovu:
Nils Ušakovs savu tēlu ir pieslīpējis, taču žestos un mīmikā parādās pārākuma pazīmes.

Eksperts par Aināru Šleseru:
Šai politiskajai personai raksturīgi agresīvā veidā paust viedokli par jebkuru jautājumu. Tas ir tā dēvētais pārspīlētais racionālisms, kad visur ir kaut kādas atsauces, vienmēr tiek minēti skaitļi. Tikai jautājums – cik šie skaitļi ir korekti un no kurienes tie ņemti?


Eksperts par Einaru Repši:
Šīs personas biežā vaļasprieku maiņa un lielā daudzpusība ir mulsinoša. Rodas sajūta, ka viņš nestāv ar abām kājām uz zemes.

Ko par Latvijas politiķu publisko tēlu un ķermeņa valodu domā Tu? Atbildes raksti komentāros!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm