tv3.lv

“Par cilvēcīgu Latviju” pretlikumīgi izlietojusi valsts budžeta finansējumu un 646 303 eiro šogad nesaņems

“Par cilvēcīgu Latviju” (iepriekš “KPV LV”) ir pretlikumīgi izlietojusi valsts budžeta finansējumu un šogad vēl paredzētos 646 303 eiro no valsts vairs nesaņems, turklāt, neatmaksājot naudu, šobrīd jau teju izjukušajai partijai draud darbības apturēšana.

17. janvārī 20:20

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 13.janvārī pieņēmis lēmumu uz vienu gadu pārtraukt izmaksāt “Par cilvēcīgu Latviju” valsts budžeta finansējumu 646 303 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja KNAB.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šāds lēmums pieņemts atbilstoši Finansēšanas likumā noteiktajam, jo KNAB konstatēja, ka politiskā partija 2020.gadā pretlikumīgi izlietojusi tai piešķirto valsts budžeta finansējumu vairāk nekā 30 000 eiro apmērā.

Partijai ir tiesības pārsūdzēt KNAB pieņemto lēmumu, kas pirmdien, 17.janvārī, stājās spēkā, taču lēmuma pārsūdzēšana neaptur tā darbību. Papildus partijai pretlikumīgi izlietotie finanšu līdzekļi 30 dienu laikā jāatmaksā valsts budžetā, pretējā gadījumā KNAB ir tiesīgs lemt par partijas darbības apturēšanu.

Kā aģentūrai LETA pauda partijas “Par cilvēcīgu Latviju” valde, politiskais spēks pērn 15.decembrī saņēma informāciju par lietas sākšanu, kaut arī publiskotajā KNAB pārskatā par priekšvēlēšanu aģitāciju pārkāpumi neesot konstatēti. Tas, pēc valdes domām, norāda uz nekvalitatīvu administratīvo procesu.

Lai nepieciešamības gadījumā varētu tiesiski un atbilstoši nodarījumam vērsties pret 2020.gada Rīgas kampaņas laika valdes locekļiem par partijai nodarītajiem kaitējumiem, partijas valde vēloties noskaidrot attiecīgās lietas faktiskos apstākļus. LETA jau vēstīja, ka partijai pēdējā gada laikā skandālu pavadībā vairākkārt mainījās valdes locekļi.

LETA iepriekš rakstīja, ka saskaņā ar likumu “Par cilvēcīgu Latviju” iepriekš izmaksāts valsts budžeta finansējums 2019.gadā 85 387 eiro apmērā, 2020.gadā 643 369 eiro, bet 2021.gadā 643 369 eiro apmērā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kamēr turpinās pārbaudes gan par šīs, gan citu partiju 2020.gada pārskatos ietvertās informācijas un 2020.gadā piešķirtā valsts budžeta finansējuma izlietojuma atbilstību likumā noteiktajām prasībām, KNAB patlaban plašākus komentārus nesniedz.

Ja partija tai uzdoto pienākumu, proti, pretlikumīgi izlietotos valsts budžeta finansējuma līdzekļus neatmaksā valsts budžetā noteiktajā termiņā, KNAB saskaņā ar likumā noteikto jāvēršas tiesā ar prasības pieteikumu par partijas darbības apturēšanu. Ja arī tad partija neatmaksā pretlikumīgi izlietotos valsts budžeta finansējuma līdzekļus valsts budžetā, KNAB ir pienākums vērsties tiesā ar prasības pieteikumu izbeigt partijas darbību.

KNAB pirmdien deviņām politiskajām partijām un to apvienībām izmaksājis valsts budžeta finansējumu kopumā 1,9 miljonu eiro apmērā.

Birojs “Saskaņai” izmaksājis 400 000 eiro, Jaunajai konservatīvajai partijai – 319 570 eiro, “Attīstībai/Par!” – 293 482 eiro, Nacionālajai apvienībai – 286 628 eiro, Zaļo un zemnieku savienībai – 253 483 eiro, “Jaunai Vienotībai” – 221 241 eiro, Reģionu apvienībai – 84 685 eiro, Latvijas Krievu savienībai – 71 904 eiro, bet “Progresīvajiem” – 53 806 eiro.

KNAB pašlaik turpina politisko partiju 2020.gada pārskatos ietvertās informācijas un tām 2020.gadā piešķirtā valsts budžeta finansējuma izlietojuma pārbaudes. Par konstatētajiem pārkāpumiem KNAB sabiedrību informēs pēc pārbaužu beigām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atbilstoši likumam valsts budžeta finansējumu piešķir politiskajai partijai vai partiju apvienībai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 2% vēlētāju – 4,50 eiro apmērā kalendārā gada laikā par katru iegūto balsi, 0,50 eiro par katru iegūto balsi pēdējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, 0,50 eiro par katru iegūto balsi pēdējās pašvaldību domes vēlēšanās un papildus 100 000 eiro partijai, par kuru pēdējās Saeimas vēlēšanās nobalsojuši vairāk nekā 5% vēlētāju.

Saskaņā ar likumā noteikto kārtību KNAB valsts budžeta finansējumu partijām izmaksā Latvijā reģistrētas kredītiestādes kontā, veicot maksājumus divas reizes gadā.

14.Saeimas vēlēšanas notiks šoruden.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm