tv3.lv

“Par cilvēcīgu Latviju” KNAB uzrēķinu labprātīgi negrasās maksāt

18. janvārī 21:40

Partijas “KPV LV” mantiniece – “Par cilvēcīgu Latviju” – sola pārsūdzēt KNAB lēmumu, ar kuru tai iesaldēts valsts finansējums – vairāk nekā 600 000 eiro. KNAB uzskata, ka partija pretlikumīgi izlietojusi vairāk nekā 30 000 eiro, un naudu birojs gatavs piedzīt pat ar tiesu izpildītājiem, vēsta TV3 Ziņas.

KNAB paziņojis, ka partijas “KPV LV” faktiskā mantiniece “Par cilvēcīgu Latviju” valsts budžeta finansējumu 646 303 eiro šogad nesaņems. Iemesls – partija 2020. gadā pretlikumīgi izlietojusi tai piešķirto valsts budžeta finansējumu vairāk nekā 30 000 eiro apmērā. Kā tieši nauda tērēta un par ko konkrēti ir iebildumi, KNAB neprecizē. KNAB partijai pieprasa naudu atdot, ja tas nenotiks labprātīgi, būs jāpiesaista tiesu izpildītājs.

Karīna Poļanska
KNAB Politisko organizāciju pārkāpumu izmeklēšanas nodaļas priekšniece

“Izdosies atgūt vai ne, nav zināms. Ja partija neatmaksā, ieslēdzas nākamais etaps, tiek piesaistīts tiesu izpildītājs. Ja uz to brīdi partijas kasē būs naudas līdzekļi, tad izdosies atgūt, ja ne – tad ne!”

Vienīgais “Par cilvēcīgu Latviju” Saeimas deputāts Māris Možvillo KNAB atsūtīto dokumentu uzskata par brāķi un ir pārliecināts, ka tajā nemaz nav rakstīts, ka nauda jāatmaksā. Viņš uzsver, ka partija ar naudu rīkojusies taupīgi, līdzekļi kasē ir, bet prasība atmaksāt vairāk nekā 30 000 ir nepamatota.

Māris Možvillo
Saeimas deputāts “Par cilvēcīgu Latviju”

“Tā kā šie dokumenti sagatavoti ļoti neprofesionāli, pat ar daudzām gramatikas kļūdām, tad mēs tur varam uz to norādīt. Šobrīd KNAB, ja izlasa dokumentu, neprasa pārskaitīt kaut kādu naudu.”

Deputāts ar juristiem jau gatavojas nākamajam solim, un KNAB lēmumu pārsūdzēs. Možvillo ir pārliecināts, ka partija veiksmīgi startēs rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās un pārvarēs 5% barjeru.

“Bet protams! Tāds ir mūsu mērķis. Strādājam uz komandu, nevis uz tā brīža zvaigznēm. Tad arī no komandas savi līderi tiek izvirzīti,” pauda Možvillo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Partija “KPV LV” ar skaļiem saukļiem sevi pieteica 2016. gadā, un 2018. gada Saeimas vēlēšanās ieguva 16 deputātu mandātus. Teju uzreiz pēc iekļūšanas parlamentā, politiskajā spēkā sākās iekšējās nesaskaņas, kas rezultējās ar partijas dibinātāju izslēgšanu un faktisku partijas pajukumu.

Māris Zanders
politikas apskatnieks

“Esam draudzīgi ierakstījušies normālā Austrumeiropas kontekstā. Tā situācija, kad partijas reitings, simboliski izsakoties, no 25% noslīd līdz neiekļūšanai parlamentā – tādas situācijas redzam Bulgārijā, Rumānijā. Nezinu, vai tas ir glaimojoši, ka esam šādā kompānijā, bet tā ir normāla situācija.”

Partijas reitings ļoti strauji saruka. 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās “KPV LV” ieguva tikai 0,92% balsu, bet 2020. gada Rīgas domes vēlēšanās – 1,12% balsu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm