tv3.lv

OIK atcelšana: deputāti neapmierināti ar komisijas lēno darbu

Kā obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšana ietekmēs apkures rēķinus, kādi ir tiesvedības riski, vai tas neliegs sasniegt vides aizsardzības mērķus? Par to otrdien plaši diskutēja Saeimas Tautsaimniecības komisijā, kuras darba kārtībā ir OIK atcelšanas likumprojekts. Tā izskatīšana ir gausa, izraisot vairāku deputātu neapmierinātību.

Turpinot darbu pie likumprojekta, kas paredz atcelt obligātā iepirkuma komponenti, Saeimas Tautsaimniecības komisijas neklātienes sēdē šodien detalizēti tika diskutēts, kā tas ietekmēs dažādas jomas.

Ieilgstot debatēm par vides aizsardzības aspektiem, vairāku deputātu pacietības mērs bija pilns. Sandis Riekstiņš no Jaunās konservatīvās partijas tērzētavā vaicāja: “Mēs te OIK atcelt gribam vai parunāt par tehnoloģiskajiem procesiem?” Komisijas vadītājs Ralfs Nemiro (KPV LV) atbildēja, lai viņš palasa sēdes darba kārtību.

Neapmierināti ar komisijas gauso darbu, kritiku pauda arī opozīcijas deputāti.

“Mēs taisām visādas garas diskusijas, kas ir pilnīgi bezjēdzīgas. Ja mēs tik tiešām kaut ko gribam risināt, tad risinājumi jau sen ir bijuši uz galda. Vienkārši tie jāpaņem un jāimplementē likumā,” pauda Saeimas deputāts Ivars Zariņš (S).

“Šo visu uzklausot, ko mēs jau zinājām, kāds vispār šodienas mērķis ir? Es nesapratu, ka mums šodien ir vides specifika. Manuprāt, mums joprojām ir ekonomikas specifika. Kā panākt, lai ne tikai patērētājiem, privātpersonām, bet uzņēmējiem, kas strādā Latvijā, energo tirgus gala cena būtu konkurētspējīga Eiropā?” jautāja deputāts Didzis Šmits.

Savukārt komisijas vadītājs ir pārliecināts, ka kritika ir nevietā. Pirms ķerties klāt likuma labošanai, deputāti, viņaprāt, ir vairāk jāizglīto.

“Obligātā iepirkuma sistēma kā tāda ir ļoti sarežģīta. Un, iespējams, ka tu, Didzi, tiešām ļoti labi to pārzini. Bet, saprotot to, ka deputātiem pēc tam jāpieņem lēmums un jābalso, iepriekš iepazīties ar sistēmu, saprast šos te aspektus, tiešām uzklausīt viedokļus, tomēr nonākt pie tādas kopējas saprašanas,” norādīja Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komisijā šodien tika spriests arī par OIK atcelšanas ietekmi uz siltumenerģijas ražošanu, izskanot pretrunīgiem vērtējumiem, kas notiks ar apkures rēķiniem. Tāpat uzmanību deputāti veltīja iespējamiem tiesvedības riskiem.

Diskusijas ilga vairāk nekā divas stundas, bet nekādi lēmumi netika pieņemti. Lai patērētājiem vairs nebūtu jāapmaksā OIK, Saeima apņēmusies mainīt Elektroenerģijas tirgus likumu, taču tas solās būt laikietilpīgs darbs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm