tv3.lv

Norāda uz pārkāpumiem saistībā ar karavīru formas tērpu izmantošanu priekšvēlēšanu kampaņās

Aizsardzības ministrija pēdējo nedēļu laikā ir konstatējusi vairākus gadījumus, kad priekšvēlēšanu kampaņā deputātu kandidāti nelikumīgi izmanto karavīru formas tērpus. Atvaļinātie karavīri neievēro likumu par karavīra formas tērpa valkāšanas tiesībām pēc atvaļināšanas no aktīvā dienesta.

2014. gada 17. septembrī 17:00

Militārā dienesta likumā noteikts, ka atvaļinātam karavīram atļauts valkāt karavīra formas tērpu valsts svētkos, atceres un atzīmējamās dienās, militāro vienību sarīkojumos un citos Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku atbalstītos pasākumos Latvijas Republikā vai ārvalstīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nav pieļaujami citi likumā neparedzēti gadījumi, kad atvaļināts karavīrs drīkstētu valkāt formas tērpu. Tāpat nav pieļaujams, ka priekšvēlēšanu politiskajā kampaņa tiek balstīta uz iepriekšējo militāro dienestu un priekšrocību nēsāt formas tērpu pēc atvaļināšanas no aktīvā dienesta.

Aizsardzības ministrija jau nosūtījusi vēstuli šīm personām, un vērš uzmanību, ka karavīra formas tērpa valkāšanas noteikumu neievērošanas gadījumā paredzēta šo tiesību atņemšana, aicina turpmāk stingri ievērot likuma prasības un ar cieņu izturēties pret karavīru formastērpu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm