“Nesākšu sludināt revolūcijas.” Rinkēvičs iezīmē, vai Rīgas pilī gaidāmas izmaiņas

1. jūnijā 9:28

“Nesākšu sludināt nekādas revolūcijas,” tā intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” norādīja jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”), atbildot uz jautājumu, vai Rīgas pilī gaidāmas kādas izmaiņas.

“Man ir unikāla situācija. Pēc tam, kad es 8. jūlijā Saeimā nodošu svinīgo zvērestu, nākamajā dienā ir Dziesmu svētku noslēguma koncerts. Tā ir fantastiska iespēja šo amatā stāšanos izmantot, lai runātu ar ļoti plašu sabiedrību, kas būs pulcējusies gan Mežaparkā, gan pie televizora,” piebilda Rinkēvičs.

Jautāts, vai lolo cerības, ka izdosies kļūt ne tikai par formālu valsts, bet par “visas tautas prezidentu”, Rinkēvičs atbildēja, ka vienmēr ir bijis ļoti uzmanīgs ar šādiem saukļiem, jo labi apzinās, ka Latvijas sabiedrība ir ļoti dažāda un daudzveidīga, tajā nereti notiek asas diskusijas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr viena no galvenajām Valsts prezidenta funkcijām ir censties “maksimāli vienot, nevis šķelt, maksimāli rast kopsaucēju, maksimāli motivēt,” uzsvēra Rinkēvičs, piebilstot, ka, ja to izdosies izdarīt, tad arī sanāks pārstāvēt valsti tā, kā Satversmes autori to bija iecerējuši, proti, lai prezidents būtu arī “zināms simbols pretim sabiedrībai”.

Vienlaikus viņš pauda apņemšanos savā darbā censties būt politiski neitrāls un piebilda, ka sabiedrība pati varēs gūt tam apstiprinājumu, redzot viņa pieņemtos lēmumus. Politiķis piebilda, ka viņam ir gana plaša pieredze amatos un jomās, kurās jāsaglabā politiskā neitralitāte.

Jau vēstīts, ka Rinkēviču trešdien Saeima ievēlēja par Valsts prezidentu. Amatā viņš stāsies 8.jūlijā. Līdz tam Rinkēvičs atturēšoties no aktīvām iekšpolitiskajām konsultācijām.

Kā intervijā “900 sekundēm” norādīja Rinkēvičs, viņš vēl meklēs padomniekus juridiskajos un ekonomiskajos jautājumos, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” atklāja Rinkēvičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man ir vēl šādas, tātad idejas, ko mēs ar topošo Valsts prezidenta kancelejas vadītāju aprobēsim,” teica Rinkēvičs.

Lai arī Rinkēvičam pašam ir gana plaša un ilga pieredze ārpolitikā, likums Valsts prezidentam paredz arī ārlietu padomnieku. Šim amatam prezidenta jau uzrunājis kādu diplomātu, taču pagaidām vārdu vēl neatklāj. Tas būs zināms, kad tiks nokārtotas “visas formalitātes”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm