Neiekļaujot budžetā punktu par skolotāju algu celšanu, LIZDA draud ar streika atsākšanu

Pedagogu arodbiedrība pauž sašutumu, ka valsts budžeta projektā šodien netika iekļauts punkts par finansējumu skolotāju algu celšanas grafikam. Grafika izpilde bija viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai izdotos novērst jau pērn septembrī briestošo skolotāju streiku. Tagad pedagogus pārstāvošā organizācija neizslēdz iespēju streiku organizēt atkārtoti, ja to atbalstīs arodbiedrības valde.

Valsts budžeta projektā neieraugot finansējumu solītajam skolotāju algu celšanas grafikam, pedagogu arodbiedrība draud atsākt streika procedūru.

Lai gan nav pagājis pat pusgads, kopš izdevās novērst skolotāju streiku, pedagogu arodbiedrība pie šā jautājuma varētu atgriezties jau atkal. Tās ieskatā streika prasības izpildītas vien daļēji, jo šodien budžeta plānā netika apstiprināts finansējums, kur rast līdzekļu skolotāju atalgojuma celšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Inga Vanaga
Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja

“Valdība nav izpildījusi streika vienošanās būtisku punktu. Un tas nozīmē, ka neizpilda arī citus piecus normatīvos aktus un tāpēc būs LIZDA padomes ārkārtas sēde, kurā lemsim par turpmāku rīcību, neizslēdzot streika procedūras atsākšanu.”

Arodbiedrībā vienlaikus norāda, pēdējo nedēļu sarunas ar Izglītības ministriju nesušas skaidrību, kā algu paaugstināšanas grafiks turpmākos trīs gadus notiks, un iezīmējies arī plāns skolotāju slodžu sabalansēšanas uzsākšanai. Tomēr bez skaidra finansējuma avota, tā nevar uzskatīt, ka prasības ir pilnībā izpildītas.

Inga Vanaga
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja

“Ieceres un idejas, kā sabalansēt un šo darba algu paaugstināt, tās ir pieņemamas, un mēs atbalstām. Bet šobrīd strīdu situācija veidojās tādēļ, ka nav skaidri finanšu avoti un tas nav fiksēts tajos dokumentos, kur šodien tas bija jāfiksē valdībai. Mēs nevaram piekrist kaut kādiem virtuāliem naudas solījumiem, ka tie būs kaut kad, kaut kā, nezināmā apmērā. Budžeta projektā šīs summas nav fiksētas.”

Izglītības ministre Anda Čakša šodien gan pauda, viņasprāt, streika prasības ir izpildītas, taču domstarpības radušās tādēļ, ka abām pusēm ir atšķirīgs viedoklis, kur papildu naudu skolotāju algām rast. Arodbiedrība to uzreiz sagaida no budžeta līdzekļiem. Ministres ieskatā, vispirms jāsakārto skolu tīkls.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anda Čakša
izglītības un zinātnes ministre, “Jaunā Vienotība”

“Arī šobrīd valdībā, kas tiek runāts, ka skolu tīkls, kas pieder pašvaldībām, nav mainīts tā, kā tam jau bija jānotiek. Līdz ar to šobrīd Izglītības ministrijai uzdevums ir iedot kritērijus, jo tas resurss, ko mēs redzam, vairāk aiziet telpu uzturēšanā, kā tiek investēts skolotāju atalgojumā.”

Pēc Ingas Vanagas domām, gan skolu tīkla sakārtošana nav nekādi saistāma ar streika prasību izpildi, tādēļ jau rīt plānota arodbiedrības valdes ārkārtas sēde, savukārt nākamnedēļ sasaukta arī LIZDA padomes sēde. Šīs tikšanās arī izšķirs, vai streika procedūra tiks atsākta.

Orientējas izglītības jautājumos un labprāt dodas atspoguļot notiekošo reģionos, jo ir pārliecināts, ka stāstīt par dzīvi ārpus Rīgas ir būtiski.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm