NA un JV vienprātīgi, ka koalīciju bez AS no jaunā Saeimas sasaukuma izveidot nevar

Partiju apvienību Nacionālā apvienība (NA) un “Jaunā Vienotība” (JV) pārstāvju vidū ir vienprātība, ka no jaunā 14. Saeimas sasaukuma nav iespējams izveidot tādu koalīciju, kurā nebūtu visas trīs līdz šim valdības veidošanā iesaistītās partijas – NA, JV un “Apvienotais saraksts” (AS), pēc tikšanās ar JV pārstāvjiem žurnālistiem pauda NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

2022. gada 10. novembrī 12:03

Politiķis uzskata, ka AS ar JV ir jāatrod savstarpējs kompromiss un jāvirzās uz priekšu.

NA saprot gan JV, gan AS argumentus, norādīja Dzintars. Pēc viņa teiktā, rakstīt valdības deklarāciju, kad jau ir panākta vienošanās par atbildības jomu sadali, ir vieglāk. Tomēr pamatots esot arī AS arguments, ka valdībai būtu jāatrod mehānismi, kā ieviest horizontālo pārvaldību. Savukārt NA viedoklis neesot tik principiāls.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, ja AS šonedēļ nesniegs atbildi par JV līdera, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa piedāvāto atbildības jomu dalījumu, koalīcijas veidošana varētu izgāzties.

Kariņš pēc trešdien notikušās tikšanās ar AS pauda cerību, ka AS atbildi uz viņa piedāvāto atbildības jomu piedāvājumu sniegs pirms nedēļas beigām.

Tomēr no Kariņa sacītā secināms, ka, ja šonedēļ atbilde no AS netiek saņemta, tad droši vien neizdosies tikt skaidrībā ar virzīšanos uz šāda veida koalīcijas izveidi.

Savukārt AS politiķi Edvards Smiltēns, Edgars Tavars un Uldis Pīlēns uzsvēra, ka sākumā ir nepieciešams strādāt pie valdības darāmajiem darbiem un vienoties, kas ir paveicams konkrētajās nozarēs.

JV politiķis Kariņš uzsvēra, ka pirms atbildes saņemšanas no AS par atbildības jomām premjers valdības veidošanas procesā tālāk nevirzīsies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vaicāts, vai tas varētu nozīmēt, ka trīs partiju koalīcija netiek izveidota un jāveido cita koalīcija, AS politiķis Smiltēns uzsvēra, ka ir spēkā trīs partiju noslēgtais memorands un ka “līgumi ir jāpilda”. AS pārstāvji nekomentēja citu jautājumu, vai AS būtu gatava uzņemties iniciatīvu citas koalīcijas izveidošanai.

Kariņa un AS pretējais skatījums par to, kā tālāk rīkoties, ir iezīmējis šķērsli valdības koalīcijas izveidošanā.

Tāpat ziņots, ka Kariņam ir padomā arī citi koalīcijas modeļi, ja šodien gaidāmās sarunas ar AS Saeimas frakcijas deputātiem izgāzīsies, tā politiķis sacīja intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes”.

Kariņš atklāja, ka no AS sagaida skaidru atbildi, vai tā ir vai nav gatava strādāt koalīcijā un veidot valdību kopā ar “Jauno Vienotību” (JV) un Nacionālo apvienību (NA). Tādā gadījumā AS būtu jāpiekrīt piedāvātajam ministru portfeļu sadalījumam, kuru mainīt, pēc Kariņa teiktā, būtu ļoti grūti, jo, ja izmainītu vienu daļu, būtu nepieciešams mainīt arī citas.

Vaicāts, kā rīkosies tālāk, ja tikšanās ar AS tomēr nenesīs cerēto rezultātu, Kariņš atbildēja, ka tad viņš vērsīsies pie Valsts prezidenta. Uz jautājumu, vai tas nozīmētu, ka AS vairs nebūs potenciālais koalīcijas partneris, politiķis atbildēja noraidoši, taču vienlaikus sacīja, ka tad, visticamāk, būs jāatgriežas pie sākotnēji piedāvātā četru partiju koalīcijas modeļa.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm