tv3.lv

LPS atbalsta GMI celšanu līdz 109 eiro un trūcīgas personas ienākumu līmeņa noteikšanu 218 eiro apmērā

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde atbalsta garantētā minimālā ienākuma (GMI) līmeņa celšanu līdz 109 eiro un trūcīgas personas ienākumu līmeņa noteikšanu 218 eiro apmērā, šodien pēc tikšanās ar labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV LV) aģentūru LETA informēja LPS.

2020. gada 4. augustā 18:52

LETA jau ziņoja, ka šodien notika LPS valdes un Petravičas tikšanās. Tās laikā ministre informēja par diviem piedāvātajiem variantiem GMI līmeņa un trūcīgas personas ienākumu līmeņa celšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā pirmais variants tiek piedāvāts GMI palielināt līdz 109 eiro, bet trūcīgas personas ienākumu līmeni noteikt 218 eiro apmērā. Otrs variants paredz GMI celt līdz 164 eiro un noteikt vienādus trūcīgo un maznodrošināto personu ienākumu līmeņus – katru 270 eiro apmērā.

Kopumā pirmā varianta īstenošanai nākamajam gadam papildus nepieciešami 25 miljoni eiro, bet otrajam variantam – 40 miljoni eiro.

Diskusiju rezultātā LPS valde atbalstīja kopīga darba turpināšanu pie Satversmes tiesas sprieduma izpildes un LM izstrādāto priekšlikumu virzīšanu turpmākai apspriešanai valdībā un Saeimā, kā reālāko iespējamo akcentējot pirmo variantu.

LPS valde uzsvēra arī nepieciešamību aktīvi iesaistīt pašvaldības likumdošanas izmaiņu izstrādāšanas procesā, sniedzot savu palīdzību kvalitatīvu dokumentu izstrādē. Tāpat jāturpina diskusijās par iespējamā valsts līdzfinansējuma nodrošināšanu GMI un dzīvokļa pabalsta izmaksai situācijā, ja pašvaldībām strauji krītas ieņēmumi vai palielinās GMI līmeņa pieprasījumu skaits.

Vienlaikus LPS valde norāda, ka LM piedāvājums Satversmes tiesas sprieduma izpildei ir jāskata kopā ar risinājumiem nabadzības mazināšanā valstī, akcentējot ekonomiskās situācijas uzlabošanu un sekmējot nodarbinātību valstī un pašvaldībās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pabalstu izmaksai ir jābūt mērķētai, lai to saņemtu tā sabiedrības daļa, kura patiesi nekādi nevar un nespēj sev nodrošināt iztiku, uzsvēra LPS.

Plānotās izmaiņas likumdošanā virzīs apstiprināšanai valdībā līdz šā gada augusta beigām un paredzēts šo jautājumu iekļaut arī gaidāmajās sarunās par nākamā gada valsts budžetu.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Satversmes tiesas spriedumu pašreizējais GMI līmenis nākamā gada 1. janvārī vairs nebūs spēkā, tāpēc jārod risinājums, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam nodrošinātu iztikas līdzekļus un cilvēka cienīgu dzīvi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm