Levits un Rinkēvičs vienisprātis par pašreizējā ārpolitikas kursa turpināšanu

Latvijai stingri jāturas pie pašreizējā ārpolitikas kursa. Šāds vēstījums šodien izskanēja no Rīgas pils, kur bija ne tikai pašreizējais prezidents Egils Levits, bet arī jaunievēlētais – Edgars Rinkēvičs. Amatpersonas apspriedušas arī pašreizējās iekšpolitiskās likstas, vēsta TV3 Ziņas.

Egils Levits Rīgas pilī uzņem Edgaru Rinkēviču. Pašreizējais un jaunievēlētais prezidents vienisprātis, ka stingri jāturpina rietumnieciskais un Ukrainu atbalstošais valsts ārpolitikas kurss.

Prezidents Egils Levits un viņa pēctecis amatā, pašreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, nav nekādi svešinieki. Visu Levita pilnvaru termiņu abi cieši sadarbojušies Latvijas interešu pārstāvniecībā ārpus mūsu valsts robežām. Tikšanās laikā Rīgas pilī abi smaidīgi, un arī pēc sanāksmes, kurā apspriesta gan tramīgā iekšpolitiskā situācija, gan ārpolitikas aktualitātes, sākotnējie paziņojumi diplomātisku komplimentu pilni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Egils Levits
Valsts prezidents

“Ļoti labprāt nodotu savu stafeti tieši Rinkēviča kungam. Viņš ir pierādījis sevi kā valstsvīrs, Latvijas patriots. Latvija būs drošās rokās.”

“Jūsu, Baltijas un Polijas prezidentu vizīte Ukrainā aprīlī, kad tā vēl nebija tik populāra vieta, kur doties, ir palikusi atmiņā ne tikai ukraiņiem, bet arī visai starptautiskajai sabiedrībai. Arī devums valsts valodas stiprināšanā, vēsturiskās atmiņas, vēsturisko problēmu risināšanā. Par šo paldies! Man nebūs viegli turpināt iesākto,” sacīja jaunievēlētais Valsts prezidents, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Abas amatpersonas pauda, ka Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem nepieciešamas plašas diskusijas, lai saprastu, kā un kādā veidolā valdībai turpmāk darboties.

“Jāizrunājas krustām šķērsām. Ja partijām būs kādas lietas, kur jāiesaistās Valsts prezidentam, tad līdz 8. jūlijam laipni lūgti pie Levits kunga. Pēc 8. jūlija laipni lūgti pie Rinkēviča kunga, bet pa priekšu – lai šis process rit savu gaitu,” sacīja Rinkēvičs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja nepieciešamība rastos, Levits apliecināja, ka savā pilnvaru termiņā līdz 8. jūlijam būtu gatavs arī nominēt jaunu Ministru prezidenta amata kandidātu.

Rīgas pils saimniekam arī jautāja, vai viņš būtu tiesneša lomā iesaistīties daudz apspriestajā starptautiskajā tribunālā Krievijas kara noziegumiem.

“Mana līdzšinēja profesionālā dzīve un tagad beidzamos četrus gadus arī politiskā dzīve ir devusi zināmas kvalifikācijas. Starptautiskajā jomā es noteikti palikšu vienā vai otrā pozīcijā, bet konkrēti – tāds tribunāls vēl nav izveidots un redzēsim, kas no tā sanāks,” sacīja Levits.

Levits un Rinkēvičs vienojušies, ka turpinās sadarbību un apmainīsies ar padomiem arī nākotnē.

Abām amatpersonām šī nebija pēdējā tikšanās šajā ēkā. Būs vismaz vēl viena. Jau tradicionāli jūlijā, mainoties prezidentiem, simboliskā ceremonijā Rīgas pils atslēgas nodod jaunajam saimniekam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm