tv3.lv

Levits: ASV zibenīgi reaģēja uz Latvijas valdības rīcību

ASV Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) zibenīgi reaģējis uz Latvijas valdības rīcību, kas nošķīra sankcijām pakļauto personu no Ventspils brīvostas pārvaldes, vērtēja Valsts prezidents Egils Levits.

2019. gada 20. decembrī 20:51

“Latvijas valdība reaģēja ļoti ātri un persona, pret kuru vērstas sankcijas, ir nošķirta no Ventspils brīvostas pārvaldes. Līdz ar to ASV vairs nav pamata uzturēt spēkā sankcijas. OFAC zibenīgi reaģēja uz valdības rīcību,” notikušo komentēja prezidents.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš uzsvēra, ka Latvijai ir svarīgi, lai Ventspils brīvosta darbojas un arī turpmāk tā būtu viena no lielākajām Latvijas ostām.

Runājot par sankcijām pakļauto Ventspils attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju, Valsts prezidents norādīja, ka šīm institūcijām vajadzētu rīkoties līdzīgi.

“Šis nav valdības uzdevums, tomēr aģentūrai un asociācijām, ja tās to spēj, jānodala sankcijām pakļautās personas ietekme uz tām,” norādīja valsts pirmā amatpersona.

Kā ziņots, 18. decembrī OFAC paziņoja par sankciju atcelšanu pret Ventspils brīvostu un Ventspils brīvostas pārvaldi.

Ventspils brīvostai noteiktās sankcijas tika atceltas pēc tam, kad Lembergs atkāpās no brīvostas valdes un Latvijas valdība veica darbības, lai pārtrauktu Lemberga ietekmi ostā, izriet no ASV Finanšu ministrijas paziņojuma presei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), šo lēmumu ASV pieņēma pēc intensīvām pārrunām ar Latvijas vēstniecību ASV, ĀM un citām institūcijām, kā arī iepazīstoties ar visām Latvijas veiktajām un plānotajām darbībām, lai neatgriezeniski novērstu sankcionētās fiziskās personas ietekmi Ventspils brīvostā un Ventspils brīvostas pārvaldē.

“Līdz ar to Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils brīvosta un uzņēmumi, kas darbojas ostā, var netraucēti turpināt darbu,” norādīja ĀM.

Vienlaikus OFAC nav mainījis lēmumu noteikt sankcijas pret Ventspils attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.

LETA jau ziņoja, ka OFAC 9. decembrī, pamatojoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas Ventspils mēram Aivaram Lembergam (“Latvijai un Ventspilij”) un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām – Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai.

Lasi vēl Lembergs Latvijas iestādēm lūdz skaidrot pamatojumu viņam piemērotajām sankcijām

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reaģējot uz Ventspils brīvostas iekļaušanu sankciju sarakstā, Saeima grozīja likumus, lai Ventspils brīvostu un arī Rīgas brīvostu nodotu valsts pārziņā, bet 17.decembrī valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas rosinājumu dibināt jaunu kompāniju – “Ventas osta”, kas nodrošinās Ventspilī esošās ostas teritorijas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm