tv3.lv

Lembergs: Valde uzskatīja, ka man ir jāpiekrīt, un es piekritu būt premjera kandidāts

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) pieņēmis Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes vakar izteikto aicinājumu un piekritis būt ZZS Ministru prezidenta amata kandidāts. “Valde uzskatīja, ka man ir jāpiekrīt, un es piekrītu būt par ZZS premjera amata kandidātu,” sacīja Lembergs.

2014. gada 24. septembrī 17:10

Šādu lēmumu Lembergs skaidro ar vairākiem apsvērumiem. “Es redzu, ka valdība ir ieslīgusi pašapmierinātībā. Diemžēl valdības deklarācija un rīcības plāns netiek pildīti vajadzīgajos apjomos un termiņos. Pietrūkst mērķtiecīga, organizatoriska darba, un Latvija pārāk pakļaujas ārvalstu interesēm, upurējot savas nacionālās intereses. Latvija pienācīgi neizmanto attīstībai savu dalību Eiropas Savienībā un NATO,” norādīja Lembergs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš kā iespējamie ZZS premjera amata kandidāti tika nosaukti zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un labklājības ministrs Uldis Augulis. Vaicāts, vai dodot savu piekrišanu, viņš automātiski kļūst par vienīgo ZZS premjera kandidātu, Lembergs norādīja, ka tas esot jāprasa ZZS vadībai. Lai gan tas neesot principiāli, tomēr normāli būtu viens premjera amata kandidāts, norādīja Lembergs.

Līdz ar Lemberga piekrišanu kļūt par premjera kandidātu, pašlaik ZZS ir četri Ministru prezidenta amata kandidāti.  ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norāda. ka ZZS valde teorētiski var nolemt saglabāt visus četrus kandidātus, taču Brigmanis uzskata, ka gala lēmumā būtu jāizvēlas viens kandidāts. Izšķiršanās netiks vilkta garumā, taču valdes attiecīgās sēdes norises laiku politiķis nevarēja pateikt.

Kā ziņots, ZZS valde vakar nolēma aicināt Ventspils domes priekšsēdētāju Lembergu kļūt ZZS Ministru prezidenta amata kandidātu, žurnālistiem norādīja politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Viņu kā premjera kandidātu ir izvirzījusi partija “Latvijai un Ventspilij”, norādīja Brigmanis.

Uzreiz pēc uzaicinājuma saņemšanas Lembergs savu atbildi vēl nesniedza. “Man tāda notikumu attīstība ir diezgan negaidīta,” vakar atzina Lembergs. “Pagājušajā gadā es pateicu, ka vairs neesmu premjera kandidāts, un šogad augustā LNT raidījumā to vēlreiz apstiprināju.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm