tv3.lv

Latvijas Reģionu apvienība vēlas ieviest sistēmu, kurā iedzīvotāji varētu atlaist deputātus

Šodien politiski piesātināta diena. Latvijas Reģionu apvienība kongresā lēma par sadarbības sākšanu ar Zaļo partiju, kas atšķēlās no Zemnieku Savienības. Savukārt partiju apvienība “Attīstībai/Par!” šodien sākusi priekšvēlēšanu kampaņu.

Partiju apvienība “Attīstībai/Par!”, kas arī SKDS jaunākajā aptaujā turpina piedzīvot vēlētāju uzticības krīzi ar reitinga nokrišanu zem 5% barjeras, problēmas sevī šodien nemeklēja. Tās esot sekas drosmei uzņemties atbildību par smagajām nozarēm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Artis Pabriks
aizsardzības ministrs, ”Attīstībai/Par!”

“Mūsu ministriem, Viņķeles un Pavļuta kungam pārmet, kāpēc viņi nespēj veikt pareizās reformas. Kā tu veiksi tās reformas, ja naudas nav. Tāpat iekšlietās. Mums pasaka, ka eam atbildīgi par Ukrainas bēgļu uzņemšanu. Kad plānu uztaisām, tad naudu nedod, bet publiski saka, ka mēs pie tā esam vainīgi.”

Priekšvēlēšanu kampaņas ”Droši kopā” atklāšanā iezīmēti vairāki solījumi vēlētājiem, piemēram, energoresursu cenu kompensēšanu medicīnas pakalpojumu pieejamības veicināšana, visa veida ģimeņu aizsardzība, izglītības sistēmas reformēšana, pensiju indeksācija, atbalsts mazāk turīgajiem.

Premjera amata kandidātu apvienība paziņos jūlijā. Nav arī vēl zināms, kāda loma tajā būs šobrīd Saeimas ārpusfrakciju deputātam Vjačeslavam Dombrovskim, kurš februārī pameta pašdibināto partiju Republika, un nu vēlas pievienoties “Attīstībai/Par!”, jo viņš zinot, kā pārvarēt grūtības.

Vjačeslavs Dombrovskis
”Attīstībai/Par!” biedrs

“Kā pārvarēt neizbēgamu stagflāciju, kā panākt, ka, tā sauktā, piektā kolonna vairs nav trešdaļa sabiedrības, kā iziet no situācijas, kad esam mūžīgi atpalikušie Baltijas reģionā.”

Solījumi vēlētājiem šodien arī citā politiskā notikumā – Latvijas Reģionu apvienības kongresā, piemēram, pēc iekļūšanas 14.Saeimā rosināšot pāriet uz jaukto vēlēšanu sistēmu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Edvards Smiltēns
LRA valdes priekšsēdētājs

“Pilsoņiem būtu iespējas izvirzīt savu neatkarīgo kandidātu. Tas dotu iedzīvotājiem vajadzības gadījumā arī atsaukt nekompetentu vai negodīgu deputātu. Iedomājieties, kā mainītos deputātu attieksme pret notiekošo Dobeles, Preiļu, Limbažu un citos novados, ja viņiem tieši būtu jāatskaitās šo vietu iedzīvotājiem.”

Latvijas Reģionu apvienības popularitātes reitings SKDS aptaujā aprīlī bija zems – ar 2.4% nespētu iekļūt Saeimā. Kongresā šodien izteikta cerība kāpināt vēlētāju balsis ar Latvijas Zaļās partijas pievienošanos. Tā nesen pārtrauca 20 gadu ilgo sadarbību ar Zemnieku Savienību, kas neesot vēlējusies norobežoties no Aivara Lemberga izteikumiem par Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Edgars Tavars
Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs

“Lai nebūtu ne mazāko šaubu par tiem cilvēkiem, ar kuriem esam kopā, lai mēs zinātu, kurā pusē viņi patiesi ir. Mēs nevaram būt kopā ar tādiem cilvēkiem, kuri uzskata – par iebrukumu Ukrainā ir atbildīga pati Ukraina. Mums nevar būt nekā kopēja arī ar tiem, kas izliekas to nesaprotam.”

Reģionu apvienība šodien nenosauca savu premjera amata kandidātu. Par to vispirms vēl diskutēs partneri Liepājas partijā un Zaļajā partijā.

Žurnālists
Uzdod neērtus un kritiskus jautājumus, izgaismo nejēdzības un neizpildītos solījumus, liek atbildēt par sabiedrības līdzekļu racionālu izlietojumu. Eksperimentālists ar skaidru redzējumu par modernas formas stāstiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm