Latvijas eiroparlamentārieši kūtri ziņo par tikšanos ar lobija pārstāvjiem

Tikai divi no astoņiem jeb 25% Latvijas deputātu Eiropas Parlamentā (EP) šajā sasaukumā ir ziņojuši par vismaz vienu tikšanos ar lobija vai interešu grupu pārstāvjiem, kas ir viens no zemākajiem rādītājiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, liecina organizācijas “Transparency International EU” pirmdien publicētais ziņojums.

2022. gada 5. decembrī 12:53

Saskaņā ar to no 2019.gada jūlija līdz šā gada jūnijam par tikšanos ar lobija pārstāvjiem ir ziņojis no “Attīstībai/Par!” ievēlētais Ivars Ijabs un no Latvijas Krievu savienības ievēlētā Tatjana Ždanoka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ijabs aplūkotajā periodā ir ziņojis par trim tikšanās reizēm ar lobistiem, bet Ždanoka – par vienu tādu tikšanos.

Mazāk aktīvi nekā Latvijas deputāti EP par tikšanos ar lobija un interešu grupu pārstāvjiem ziņojuši tikai Kipras un Grieķijas eirpoparlamentārieši. No Kipras ievēlētajiem deputātiem tikai viens no sešiem jeb 17% ziņojuši par tādu tikšanos. Savukārt no Grieķijas deputātiem 10% jeb divi no 21 deputāta ziņojuši par tikšanos ar lobija pārstāvjiem.

Kopumā 412 no 705 EP deputātiem jeb 58% trīs gadu laikā ziņojuši par vismaz vienu tikšanos ar lobija pārstāvjiem.

Visi Luksemburgas deputāti ir ziņojuši par vismaz vienu tādu tikšanos, 95% Zviedrijas EP deputātu ir ziņojuši par tikšanos ar lobija pārstāvjiem, no Dānijas un Somijas deputātiem tādas tikšanās bijušas 93%, bet no Nīderlandes deputātiem – 90%.

Lietuvas un Igaunijas EP deputātu aktivitāte, ziņojot par tikšanos ar lobija pārstāvjiem, ir zemāka nekā ES vidēji.

Pieciem no Lietuvas 11 EP deputātiem jeb 45% ir bijusi vismaz viena tikšanās ar lobija pārstāvjiem, savukārt Igaunijā par tādu tikšanos ziņojuši trīs no septiņiem deputātiem jeb 43%.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lietuvas un Igaunijas deputātiem bijis daudz vairāk tādu tikšanos nekā no Latvijas ievelētajiem deputātiem. Lietuvas eiroparlamentārieši ziņojuši par 47 tādām tikšanās reizēm, bet Igaunijas deputāti – par 311.

Kopumā EP deputāti trīs gadu laikā publiski apstiprinājuši 28 344 tikšanās ar lobija pārstāvjiem.

No EP politiskajām grupām visaktīvāk par tikšanos ar lobija pārstāvjiem ziņojuši Zaļo/Eiropas Brīvo apvienības deputāti, kā arī grupas “Renew Europe” deputāti.

Pašreizējā EP sasaukuma pilnvaru sākumā 2019.gadā tika ieviesti jauni noteikumi, kas uzliek par pienākumu komiteju priekšsēdētājiem, ziņotājiem un ēnu ziņotājiem parlamenta vietnē publiskot savas tikšanās ar lobija un interešu grupu pārstāvjiem. Pārējiem EP deputātiem pausts aicinājums brīvprātīgi sniegt informāciju par tādām tikšanās reizēm.

“Transparency International EU” ziņojums ir balstīts datos par EP deputātu lapās parlamenta mājaslapā publiskotajām sanāksmēm no pašreizējā EP sasaukuma sākuma līdz šā gada 1.jūlijam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm