tv3.lv

Krievu savienība Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās cer iegūt “Saskaņas” elektorāta balsis

“Latvijas Krievu savienība” (LKS) iespējamās Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanās varētu iegūt “Saskaņas” elektorāta balsis, prognozēja politiskā spēka līdere Tatjana Ždanoka.

2019. gada 7. decembrī 13:30

Ždanoka pastāstīja, ka novembra sākumā partijas valde pieņēmusi lēmusi startēt vēlēšanās Rīgā, taču neesot gaidījuši, ka vēlēšanas pienāks ātrāk nekā plānotās kārtējās, bet arī ārkārtas vēlēšanās politiskais spēks piedalīsies.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašlaik gan neesot zināms, kas būs saraksta līderis, taču pati Ždanoka kandidātu sarakstā nebūšot. “Pagaidām mēs neesam sprieduši,” līderu izvēli komentēja politiķe, piebilstot, ka, visdrīzāk, LKS ne ar vienu neapvienosies, taču politikā “neko izslēgt nevar”.

Lai arī šajā Rīgas domes sasaukumā LKS neiekļuva, savienības līdere, kura pašlaik darbojas Eiropas Parlamentā, prognozēja, ka partijas rezultāti Rīgā varētu būt labi, pieļaujot, ka par savienību nobalsos daļa “Saskaņas” elektorāta, kas vīlies politiskajā spēkā.

Politiķe atzina, ka dalību vēlēšanās ietekmēs finanšu trūkums, kas jūtams arī LKS. “Mums vismaz nav parādu,” piebilda Ždanoka.

Kā vēstīts, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu, jo ministrijas ieskatā vietvara jau otro reizi nav spējusi izpildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām – nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, to piektdien preses konferencē paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

VARAM izstrādātais lēmumprojekts sākotnēji būs jāskata Ministru kabinetam, bet pēc tam arī Saeimai. Dome tiek uzskatīta par atlaistu no brīža, kad par to nobalso Saeima.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunās Rīgas domes vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz Rīgas domei iecelt pagaidu administrāciju.

Saeima, pieņemot likumu par domes atlaišanu, pēc Ministru kabineta priekšlikuma ieceļ attiecīgajā administratīvajā teritorijā pagaidu administrāciju un nosaka, kādā termiņā jānotiek jaunām domes vēlēšanām.

Šobrīd, ja līdz kārtējām domes vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā 15 mēneši, jaunas domes vēlēšanas nevar rīkot. Kārtējām pašvaldību vēlēšanām jānotiek 2021.gada jūnija pirmajā sestdienā.

Tomēr Saeima ceturtdien izskatīšanai komisijās nodeva koalīcijas deputātu iesniegtos likumu grozījumus, kas, ja nosacīti tuvākajā laikā tiktu rīkotas jaunas Rīgas domes vēlēšanas, ļautu pašvaldību ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm