Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kremļa opozicionāri Baltijas forumā prognozē, ka Krievijā sāksies “perestroika divi”

Šajās dienās Jūrmalā tika daudz runāts par Krieviju, – uz ikgadējo partijai “Saskaņa” pietuvināto konferenci “Baltijas forums”, papildus Kremļa pārstāvjiem bija sabraukuši arī daudzi Krievijas opozicionāri. Gan vieni, gan otri prognozē, ka pārskatāmā nākotnē Krievija mainīsies.

2019. gada 1. jūnijā 19:01

“Saskaņas” līdera Jāņa Urbanoviča organizētais Baltijas forumā šogad bija sastopami gan pazīstami Putina režīma kritiķi un opozīcijas pārstāvji, piemēram, Vladimirs Rižkovs vai Grigorijs Javlinskis, gan Kremļa politikas atbalstītāji. Pie apaļā galda tika diskutēts par postkomunisma trīsdesmitgadi un situāciju, kādā šobrīd atrodas Krievija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Krievija ir radītā autoritāra sistēma pēc mafijas parauga, tā ir ļoti bīstama gan Krievijai pašai, gan pasaulei, tostarp Latvijai kā pasaules daļai,” norā Javlinskis.

Savukārt Rižkovs pauda: “Tas, kas Krievijā notiek, ir ļoti līdzīgi tam, kas notika Padomju savienībā 70.gados. Televīzija pieder valstij, ziņas TV kanālos neatšķiras, varat katru vakaru pārslēgt programmas, bet būs viens un tas pats,  – Ukrainā un Eiropā ir bardaks, Baltijā neieredz krievus. Propaganda pilnībā pārņemta no padomju laikiem, pat tonalitāte nemainās.”

Pēc Rižkova teiktā stagnācija valda arī ekonomikā. Lai arī pēc Krimas aneksijas noteikto sankciju dēļ piedzīvotā recesija ir galā, Krievijas ekonomika aug lēni, bet iedzīvotāju dzīves līmenis ir tāds pats kā pirms 10 gadiem, – ekonomiskās krīzes laikā. Izteikumiem par pilnīgu stagnāciju ekonomikā gan nepiekrīt Krievu ekonomists un Mūsdienu attīstības institūta valdes loceklis Igors Jurgens.

“Sabiedrība mums ir ļoti noslāņojusies, ir daudz bagāto un arī nabago, bet ir parādījusies vidusšķira, kas sabiedrības ir brieduma pazīme,” norāda Jurgens.

Krievijas eksperti bija vienisprātis, ka līdzīgi kā padomju savienības norieta posmā, arī tagad Krieviju neizbēgami sagaida pārmaiņas, – līdzīgas tām, kādas piedzīvotas Padomju savienības sabrukuma laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Noteikti būs “perestroika divi”. Nedomāju, ka būs revolūcija, bet sabiedrība pieprasījums pēc pārmaiņām ir milzīgs. Visticamāk, gan jauno “perestroiku” jāgaida, kad Putins beigs valdīta Krievijā, un būs atnākusi jauna politiķu paaudze,” uzskata Rižkovs.

Savukārt Jurgens norāda: “Domāju, – arī Putins gatavojas varas nomaiņai 2024.gadā vai arī  piedāvās citu modeli, piemēram, Krievijas apvienošanos ar Baltkrieviju, bet kaut kādas pārmaiņas noteikti būs.”

Turpretī Latvijas politiķis Alfrēds Rubiks TV3 Ziņām pauda: “Nebūs “perestroikas”! Es esmu Krievijā bijis pietiekami daudz un braucis pa visu Krieviju, sākot no Baikāla līdz Kamčatkai, un cilvēki kopumā ir apmierināti ar to, kas valstī notiek. Ir tāds teiciens galvenais, lai tikai nebūt karš, un to nu valdība ir nodrošinājusi. Neviens netaisās Krievijai uzbrukt, un arī tā netaisās uzbrukt.”

Eksperti gan nešaubās, ka ir maz ticams scenārijs, ka Krievija varētu mēģināt Latvijā izvērst, ko vairāk par esošo informatīvo un iespējamo kiberkaru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma