Kopš valdību vada ZZS premjers, Latvijas ietekme Briselē ir mazinājusies; Kučinskis gan cenšas to mainīt

Kopš valdību vada Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjers, Latvijas ietekme Briselē ir mazinājusies. Tas jāatzīst arī pašam Mārim Kučinskim, un iemesls tam – biedra kartes trūkums lielākajā Eiropas politiskajā grupā. Valdības vadītājs nu cenšas to labot.

2017. gada 21. februārī 22:16

Eiropas Parlamentu veido raibs sastāvs – vairāk nekā 700 deputātu no 28 valstīm, teju katrs no savas partijas. Lai visu šo daudzumu kaut kā jēgpilni sastrukturētu un parlaments vispār spētu darboties, izveidotas 8 politiskās grupas. Kā frakcijas. Tai, kurai vairāk balsu, arī lielāka ietekme politiskajos procesos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Toni jau gandrīz 20 gadus Savienībā diktē Eiropas Tautas partija. No Vācijas tai pieslējušies arī ietekmīgie Merkeles Kristīgie demokrāti, bet no Latvijas – Vienotība.

Deputāte Kalniete, kura pat iecelta par šīs grupas viceprezidenti, skaidro, cik svarīgi saprast, kā mehānisms darbojas. “Zinot, kā šeit tiek pieņemti lēmumi, ir vieglāk darboties. Bet vēlētājiem ir trīs sasaukumu pieredze, un var izvērtēt, kas devuši rezultātu. Nerunāju par tiem, kas visus politiķus uzskata par liekēžiem. Ļoti, ļoti svarīgs darbs ir aizkulisēs. Diemžēl tas nekā nav izvērtējams. Tikai kopējā virzībā,” viņa skaidro.

Taču, kopš premjers vairs nav “Vienotības” Dombrovskis, bet “zaļzemnieks” Kučinskis, Latvijas spēja piespiest citus savā pozīcijā ieklausīties esot krietni mazinājusies. Neoficiāli runā, ka grūtības Briselē piedzīvojis gan pats premjers, gan finanšu ministre. Tagad ZZS cenšas kļūt par Tautas partijas biedru.

Par to, tiekot izspiestai no Zemnieku savienības, ironizēja arī deputāte Iveta Grigule, kura parlamentā darbojas mazietekmīgajā Liberāļu un demokrātu apvienībā. Ka nu viņa vairs nebūšot šķērslis Kučinskim pieslieties Tautas partijai.

“Neapšaubāmi, ka loma politiskajām partijām ir, Grigule pārspīlē savu lomu. Loma ir EPP un sociāldemokrātiem. Neslēpju, ka sarunas par to, lai Latvijas intereses varētu aizstāvēt, ir bijušas. Un jautājums ir procesā neatkarīgi no Grigules,” saka Kučinskis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cik ilgi šis process varētu vilkties, grūti prognozējams. Zināms, ka tradīcija ir – viedokli par jaunas partijas pievienošanu grupai prasa vecākajam biedram. Šajā gadījumā – “Vienotībai”. Kučinskis cer, ka tā nestāsies pretī iespējai labāk pārstāvēt Latvijas intereses Eiropā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm