tv3.lv

Koalīcijas konservatīvais spārns aicina valdību tērēt vairāk Covid‑19 krīzes pārvarēšanā

Īpatnējas grupēšanās novērojamas valdošās koalīcijas iekšienē, – Nacionālā apvienība (NA) un Jauna konservatīvā partija (JKP) piektdien nāca klajā ar kopīgu paziņojumu, kas ir gana kritisks pret pašu pārstāvētās valdības Finanšu ministriju un tās politiku, sildot ekonomiku šajā krīzes laikā.

Koalīcijas konservatīvais spārns aicina valdību tērēt vairāk Covid-19 krīzes pārvarēšanā. NA un JKP parakstījušas kopēju memorandu, kas Covid-19 krīzes pārvarēšanā paredz pārskatīt fiskālo disciplīnu, proti, tērēt plašāk, straujāk un vairāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Starp rindiņām var izlasīt tur pat neapmierinātību ar Finanšu ministrijas darbu atsevišķos jautājumos,” norāda Saeimas deputāts Gatis Eglītis (JKP),

JKP pārstāvis pauž, ka nedrīkst atkārtot iepriekšējās krīzes kļūdas, kā arī jāņem vērā, ko dara pārējās valstis. Šo politisko spēku ieskatā pārāk daudzi iedzīvotāju un uzņēmumu nav saņēmuši atbalstu. Attiecīgi jāpaplašina palīdzības instrumentu klāsts, jāvirza publiskie pasūtījumi, jāatbalsta ģimenes, jāveicina demogrāfija, jāmazina darbaspēka nodokļi.

Aiz slēgtām durvīm šīs idejas neesot sadzirdētas, tāpēc nolemts virzīt šādu publisku spēcīgu signālu.

“Visi lielie lēmumi, protams, iet caur valdību un tālāk uz Saeimu. Šajā gadījumā mēs runājam par divām partijām, kuras veido pusi no koalīcijas balsīm. Gan premjeram, gan finanšu ministram ir ļoti nopietni jāieklausās,” saka Eglītis.

Arī citi koalīcijas kolēģi izsakās atbalstoši straujākiem tēriņiem krīzes pārvarēšanā un ekonomikas sildīšanā. Konservatīvā spārna centieni noteikt politisko dienaskārtību ar savām jau ilgāku laiku postulētām idejām neesot nejauši, ņemot vērā, ka valdība līdz ar ceturtdienas lēmumu mazināt krīzes ierobežojumus devusi signālu, ka ļaunākais varētu būt aiz muguras.

Saeimas “Attīstībai/PAR!” frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts norāda: “Pavērās savā ziņā tāds lauks atkal politiskām darbībām, politiskiem pieteikumiem, prioritāšu apspriešanai. Mēs uzskatām, ka šis investīciju apmērs varētu būt gana vērienīgs. Plašāks, nekā tas ir bijis iepriekš. Liksim galvas kopā un turpināsim strādāt. Šis ir tas laiks, kad jātērē, lai aizpildītu radušos robu. Ar maziem līdzekļiem mēs situāciju izglābt nevarēsim.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Jaunās Vienotības” līderis Arvils Ašeradens aicināja situāciju nedramatizēt, divām konservatīvām partijām vienojoties vienā pozīcijā. Valdība esot stabila.

“Šeit dažādas sabiedrības grupas, tostarp politiskās partijas, meklē labākos scenārijus, kā tikt ārā no krīzes. Šī ir viena no pozīcijām. Vērā ņemams viedoklis, bet valdība dara savu darbu,” saka Ašeradens.

Finanšu ministra Jāņa Reira (“Jaunā Vienotība”) komentāru par koalīcijas partneru memorandu piektdien iegūt neizdevās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm