tv3.lv

Koalīcija gatava atbalstīt Indriksoni ekonomikas ministra amatā

Gūta skaidrība par nākamo ekonomikas ministru, Nacionālās apvienības izraudzīto kandidāti Ilzi Indriksoni – premjers ir gatavs virzīt apstiprināšanai Saeimā. Problēmām ar uzticības balsojuma izturēšanu Saeimā nevajadzētu būt, jo Indriksoni noskaņoti atbalstīt visi koalīcijas partneri, vēsta TV3 Ziņas.

Nacionālā apvienība ekonomikas ministra amata kandidātu spējusi nosaukt bez vilcināšanās. Saeimas deputāte, Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone amatam izraudzīta dažas stundas pēc tam, kad premjers Krišjānis Kariņš parakstīja rīkojumu par Jāņa Vitenberga atlaišanu.

Raivis Dzintars
Nacionālās apvienības priekšsēdētājs

“Mēs joprojām uzskatām, ka šis Krišjāņa Kariņa lēmums bija bezjēdzīgs un motivēts politiski, un tas rada kaitējumu. Un, lai tas kaitējums, šajā gadījumā – valstij kaitējums, būtu pēc iespējas mazāks, tad ir svarīgi, ka turpina strādāt tā pati komanda, kas ir strādājusi līdz šim.”

TV3 veiktā aptauja liecina, ka koalīcija atbalstīs Indriksoni ministra amatā. Un viņu par piemērotu kandidāti atzinis arī premjers, ar kuru pārrunāti neatliekami veicamie darbi.

“Es domāju, ka pirmais un svarīgākais ir enerģētiskās neatkarības plāns un arī tieši visi jautājumi, kas saistīti ar īstermiņa ātriem risinājumiem, nodrošinot enerģētisko drošību,” pauda ekonomikas ministra amata kandidāte Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība).

Pēc Indriksones teiktā, noprotams, ka problēmām nevajadzētu būt arī ar pielaidi valsts noslēpumam, kas nepieciešama pilnvērtīgam darbam valdībā.

“Pielaide man ir nesen piešķirta. Šodien droši vien noskaidrošu, kāda līmeņa tā ir kā parlamentārajai sekretārei,” viņa pauda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Saeimā ceturtdien, 19. maijā, atgriezusies demisionējusī iekšlietu ministre Marija Golubeva. Taču viņas pēcteča nosaukšana kavējas.

Marija Golubeva
Saeimas deputāte, “Kustības “Par!”” valdes priekšsēdētāja vietniece

“Es domāju, ka pirmdien mēs zināsim kandidāta vārdu.”

Lai gan “Attīstībai/Par!” ar iekšlietu ministra atrašanu nesokas raiti, viens no tās līderiem Juris Pūce noliedz, ka būtu radušies sarežģījumi.

Juris Pūce
“Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītājs

“Mēs apzināti nekavējam laiku. Es dodu šo laiku, šo nedēļu tāpēc, ka negribu arī steidzināt partijas biedrus, partiju valdes ar šāda lēmuma pieņemšanu. Tas nav pareizi. Nekādi sarežģījumi nav radušies. Vispār nekādi.”

Turpretī atsevišķi apvienības pārstāvji neslēpj, kāpēc ieilgusi kandidāta izraudzīšanās.

Vita Anda Tērauda
Saeimas deputāte, (“Kustības “Par!”” valdes locekle)

“Vienkārši ir jautājums gan par vispiemērotāko kandidātu, gan arī par to, kurš ir gatavs uzņemties uz tik īsu laiku līdz vēlēšanām šo ministra amatu, un, arī ņemot vērā to nestabilitāti ministra amatā, kādu ir pierādījusi šā brīža situācija, ka strādāt var, strādāt var labi, bet jebkurā brīdī var piedzīvot šādu politiski motivētu atstādināšanu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kamēr iekšlietu ministra meklējumi nav vainagojušies panākumiem, apspriesto kandidātu vārdi oficiāli nenosauc.

“Nevienu kandidātu nekomentēšu, jo mēs tiešām turpinām iekšēju diskusiju. Paldies!” sacīja Golubeva.

TV3 avoti vēsta, ka amatam nopietni tiek apsvērti nozares profesionāļi un joprojām turpinoties vairāku šādu pretendentu izskatīšana.

Žurnālists
Vairāk nekā 20 gadu pieredze žurnālistikā. Specializējies politisko notikumu atspoguļošanā, ziņojot par sabiedrībai nozīmīgām norisēm

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm