Saturs turpinās pēc reklāmas

Kas ir Latvijas Zaļā partija? Zaļo un zemnieku savienības “mazais brālis”?

Mazais brālis, – tā tradicionāli tiek vērtēta Latvijas Zaļās partijas loma Zaļo un zemnieku savienībā. Vai šī pozīcija nākotnē varētu mainīties?

2016. gada 9. aprīlī 20:36

Kopīga saraksta veidošana ar Zemnieku savienību pirms 14 gadiem Zaļajai partijai deva ietekmi uz politiskās skatuves. Kopš tā laika abi politiskie spēki, sadarbojoties ar reģionālajām partijām, strādā Zaļo un zemnieku savienībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Pirmo augstāko punktu partija sasniedza, kad premjera krēsls tika Indulim Emsim. Tās kontā ir arī ilggadīgākais vides ministrs Raimonds Vējonis, kurš pēc tam, kad tika ievēlēts par Valsts prezidentu darbību partijā apturējis.

Par partijas seju kļuvusi arī Rīgas Zooloģiskā dārza seja – Ingmārs Līdaka, kura izteikumi no Saeimas tribīnes jau folklorizējušies (runa ir par teicienu “aizver muti”).

Pēdējās pašvaldību vēlēšanās Zaļā partija daudzviet startēja atsevišķos sarakstos no Zemnieku savienības. Rīgā, kur mēra krēslu tīkoja pašreizējais veselības ministrs Guntis Belēvičs, tas nevainagojās ar panākumiem. Tomēr Hartmaņa muižas parkā, kur tika gaidīti vēlēšanu nakts rezultāti, par to neskuma.

Pašlaik partijai valdībā ir divi ministri, Saeimā – septiņi deputāti un 28 pašvaldībās 53 deputāti. Ar samērā ierobežotajiem resursiem, partija spēj darboties veiksmīgi, uzskata politologs Ivars Ījabs.

Ivars Ījabs, politologs:

Viņi ir meistarīgi dažādās aizkulišu spēlēs un arī kadru piesaistīšanā. Ja mēs paskatāmies uz viņu ministriem, mēs redzam kaut ministriem ir ar zaļo ideoloģiju ir maz sakara, bet, neraugoties uz to, viņi ir samērā populāri, mierīgi, atpazīstami tā kā Bergmaņa kungs vai arī Belēviča kungs (viņš gan nav mierīgs, bet vienalga ir gana atpazīstams).

Tikmēr sociologs Arnis Kaktiņš saka, ka novērtēt Zaļās partijas popularitāti atrauti no Zaļo un zemnieku savienības ir teju neiespējami.

Arnis Kaktiņš:

Nu tas būtu gluži kā par kādu cilvēku stādīt jautājumu, nu kā tad tur tagad tās aknas ir stiprākas un nozīmīgākas vai tās nieres? Ja mēs mēģinām spekulēt, kāda potenciāli varētu būt Zaļās partija popularitāte, tad es domāju visdrīzāk viņa nav pārāk augsta.

Eksperti saka, ka arī atsevišķu līdzšinējo Vienotības biedru reģionos izšķiršanās pirms pašvaldību vēlēšanām pāriet Zaļās partijas rindās esot drīzāk Vienotības vājuma, nevis Zaļās partijas spēka pazīme.

Video

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas