Kas ir jaunievēlētais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs? TV3 atskatās uz viņa biogrāfijas pieturpunktiem

Bet kas tad īsti ir jaunievēlētais Valsts prezidents? No kurienes viņš nāk un kādi bijuši viņa spilgtākie mirkļi līdzšinējā darbībā? TV3 Ziņas atskatās uz Edgara Rinkēviča biogrāfijas pieturpunktiem.

Par Edgara Rinkēviča bērnību un jaunības gadiem zināms maz – ar privātu informāciju viņš nekad nav plaši dalījies un arī sociālajos tīklos atrodamas vien dažas ģimenes fotogrāfijas. Rinkēvičs ir dzimis 1973. gada septembrī, divu bērnu ģimenē un patlaban ir 49 gadus vecs. Bērnība pavadīta Jūrmalā, kur absolvēta arī vietējā vidusskola.

Izglītības portfolio Rinkēvičam ir plašs – Latvijas Universitātē iegūti bakalaura un maģistra grādi vēsturē un filozofijā, kā arī politikas zinātnē. Studējis arī ārzemēs – ASV Nacionālās aizsardzības universitātes koledžā un Groningenas universitātē Nīderlandē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz Latvijas politiskās skatuves Rinkēvičs parādījās 1997. gadā – toreiz vien 24 gadu vecumā kļūstot par Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru un pēc tam iestājoties tolaik ietekmīgajā partijā “Latvijas ceļš”.

Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra postenī pirmo reizi iezīmējās Rinkēviča spēja ilgstoši atrasties amatos, kas ierasti ir ļoti nestabili un mainīgi, jo valsts sekretāra pienākumus viņš pie dažādiem ministriem ieņēma 11 gadus. Kā viens no augstākajiem sasniegumiem šajā laikā bija NATO samita organizēšana Latvijā.

No Aizsardzības ministrijas Rinkēviča ceļi vēlāk veda uz Valsts prezidenta kanceleju – viņš uzņēmās tās vadību laikā, kad Valsts prezidents bija Valdis Zatlers.

Vēlāk, 2011. gadā, tieši no Zatlera izveidotās “Reformas partijas” Rinkēvičs kļuva par ārlietu ministru, vēlāk to saglabājot arī no partijas “Vienotība” rindām. Turklāt atkal ilglaicīgi – gandrīz 12 gadu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par savu privāto dzīvi Rinkēvičs vienmēr bijis ļoti diskrēts un par to zināms maz.

Tiesa gan 2014. gadā viņš īsi pēc Saeimas vēlēšanām atzina, ka ir homoseksuāls, kļūstot par pirmo Latvijas politiķi, kurš atzinis savu netradicionālo orientāciju.

Patlaban kā viena no galvenajām priekšrocībām jaunievēlētajam prezidentam esošajos ģeopolitiskajos apstākļos tiek saukta lielā ārpolitiskā pieredze ilglaicīgi esot ārlietu ministra amatā. Viņš vienmēr bijis ļoti ieturēts un savaldīgs diplomāts.

Gandrīz vienīgie ārpolitiskie pārmetumi viņam veltīti par konsekvences trūkumiem nostājā pret Baltkrieviju: ilgāku laiku tika kultivēta attiecību normalizācija ar Lukašenko režīmu – premjers pat tika sūtīts uz Minsku apmainīties hokeja krekliem, taču pēc 2018. gada viltotajām vēlēšanām, tika radikāli ieslēgta atpakaļgaita, ārlietu ministram ejot pat tik tālu, lai tobrīd Rīgā notiekošā hokeja čempionāta laikā noņemtu oficiālo Baltkrievijas karogu, aizstājot to ar  baltkrievu opozīcjass atzīto neatkarīgās Baltkrievijas baltsarkanbalto standartu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm