tv3.lv

Kariņš: Ministru amata kandidātiem Indriksonei un Eklonam ir koalīcijas pilns atbalsts

Koalīcijā ir pilns atbalsts ekonomikas ministra amata kandidātei Ilzei Indriksonei (NA) un iekšlietu ministra posteņa pretendentam Kristapam Eklonam, šodien pēc koalīcijas sanāksmes pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), atsaucoties uz sēdē pārrunāto.

Premjers Krišjānis Kariņš apstiprināšanai iekšlietu ministra amatā virzīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Kristapu Eklonu. “Attīstībai/Par!” izraudzīto kandidātu noskaņoti atbalstīt arī pārējie koalīcijas partneri. Uzticības balsojums Saeimā gaidāms šo ceturtdien.

Lai pārrunātu nozares aktualitātes un veicamos uzdevumus, ar iekšlietu ministra amata kandidātu Kristapu Eklonu šodien tikās premjers Kariņš. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks neslēp, ka aicinājums kandidēt bijis negaidīts: “Tas noteikti nebija vienkāršs lēmums tāpēc, ka es tam nebiju gatavojies. Tas bija negaidīts piedāvājums. Un liels izaicinājums pieņemt šo piedāvājumu, saprast, ka varbūt tas ir labākais, ko es šobrīd varu izdarīt gan sava dienesta, gan valsts labā.”

Pēc sarunas ar premjeru viņam radies iespaids, ka varētu izveidoties profesionāla sadarbība valdībā. Un arī Kariņš atbalsta Eklona apstiprināšanu amatā: “Manuprāt, ir ļoti svarīgi, ka šādos sarežģītos laikos valdība strādā pilnā sastāvā, lai mēs varam uzrunāt un atrisināt tās lietas, kas mūsu valstī patiešām ir svarīgas.”

Par to, ka Eklons ir piemērots iekšlietu ministra amatam, liecina arī pārējo koalīcijas partneru teiktais.

“Es patiešām vērtēju viņu kā augstas raudzes profesionāli savā jomā. Un, protams, šajā brīdī ir svarīgi, lai cilvēks, kurš nāk uz šo amatu, pārzina jomu,” norāda zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

“”Konservatīvie” šajā brīdī uzskata par svarīgu, ka valdība var strādāt pilnā sastāvā. Mums ir ļoti daudz jautājumu, ko risināt,” norāda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts šorīt raidījumā “900 sekundes” skaidroja, ka Eklons amatam izraudzīts, jo viņš ir profesionālis ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi iekšlietu nozarē, kuram ir nevainojama reputācija un līdzīga izpratne par veicamajiem darbiem: “Mūsu ieskatā, šobrīd Latvijas sabiedrībai bija nepieciešams iekšlietu ministra kandidāts, kurš jau pats pēc savas personības, pēc savām profesionālajām spējām, pēc sava dienesta vēstures varētu, teiksim, sniegt zināmu tādu pārliecību un paļāvību Latvijas cilvēkiem šajā kara laikā.”

Balsojums Saeimā par Kristapa Eklona un ekonomikas ministra amata kandidātes Ilzes Indriksones apstiprināšanu amatā gaidāms šo ceturtdien.

Valdošajā koalīcijā ietilpstošā Nacionālā apvienība (NA) premjeram pieprasīja līdzšinējās iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) demisiju saistībā ar policijas darbu Uzvaras parkā 10. maijā. NA draudēja, ka gadījumā, ja Golubeva paliks amatā, NA ministri pametīs valdību.

Golubeva pēc tam paziņoja, ka ir zaudējusi premjera uzticību un atkāpās no amata.

Žurnālists
Vairāk nekā 20 gadu pieredze žurnālistikā. Specializējies politisko notikumu atspoguļošanā, ziņojot par sabiedrībai nozīmīgām norisēm

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm