tv3.lv

Kariņš: Vēlēšanas Baltkrievijā bija negodīgas un nebrīvas

Vēlēšanas Baltkrievijā nebija brīvas un godīgas, mikroblogošanas vietnē “Twitter” paziņojis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

2020. gada 14. augustā 13:15

Viņš atgādināja, ka pirmdien sasaukta valdības ārkārtas sēde, kurā, ņemot vērā nopietno situāciju kaimiņvalstī pēc prezidenta vēlēšanām, tiks lemts par Latvijas pozīciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vēlēšanas Baltkrievijā nebija brīvas un godīgas, Latvija atbalsta Baltkrievijas sabiedrības vēlmi dzīvot neatkarīgā un demokrātiskā valstī,” pauda Kariņš.

Kā ziņots, ņemot vērā, ka vardarbība pret mierīgajiem protestētājiem Baltkrievijā turpinās, un politiskā dialoga trūkumu, Latvija atbalstīs individuālo sankciju piemērošanu Baltkrievijas amatpersonām, kuras atbildīgas par protestu apspiešanu un vēlēšanu viltošanu, paziņojis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

ES ārlietu ministriem piektdien būs ārkārtas sēde, lai izskatītu situāciju Baltkrievijā, Libānā un Vidusjūras austrumos, trešdien paziņoja ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žozeps Borreljs.

“Mēs apspriedīsim steidzamus jautājumus un izskatīsim situāciju Vidusjūras austrumos, Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas, kā arī notikumu attīstību Libānā,” tviterī raksta Borreljs.

ES norāda, ka nopietnu pamatu bažām rada situācija Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām, kurās atbilstoši oficiālajiem datiem uz sesto pilnvaru termiņu pārvēlēts Aleksandrs Lukašenko, ko opozīcija noraida.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piektdienas sēde notiks videokonferences formātā, kas nozīmē, ka ES ministri nevarēs pieņemt politiskus lēmumus, bet varēs, piemēram, uzdot amatpersonām izskatīt pieejamās izvēles iespējas.

“Tas paātrinās konkrētas rīcības pieņemšanas procesu,” pavēstīja ES avots.

ES otrdien paziņoja, ka Baltkrievijā notikušās prezidenta vēlēšanas nav bijušas nedz brīvas, nedz godīgas.

Lasi vēl – Kalniete: Latvijai noteikti ir jāgatavojas dot patvērumu cilvēkiem no Baltkrievijas

Borreljs, otrdien nākot klajā ar paziņojumu visu 27 ES dalībvalstu vārdā, pavēstīja, ka ES izvērtēs savas attiecības ar Baltkrieviju un, iespējams, “īstenos pasākumus pret tiem, kas atbildīgi par vardarbību, nepamatotajām aizturēšanām un vēlēšanu noteikumu falsificēšanu”.

Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,9%, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti. Opozīcija uzstāj, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc vēlēšanām Baltkrievijā izcēlušies protesti pret Lukašenko, kas izvērtušies sadursmēs ar drošības spēkiem. Vismaz viens cilvēks ir gājis bojā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm